
In het noorden van Guatemala hebben wetenschappers een ‘buitengewoon’ fries van de Maya’s ontdekt.
Het beeldhouwwerk van acht meter lang en twee meter hoog is vermoedelijk zo’n 1500 jaar oud.
Volgens de wetenschappers gaat het bij het fries van het Midden-Amerikaanse volk in de ruïnestad Holmul om de spectaculairste vondst uit die regio ooit. Het beeldhouwwerk toont drie menselijke figuren.
Naast het fries hebben de wetenschappers in de tot nu toe nauwelijks onderzochte stad ook de overblijfselen van een piramide ontdekt. Het bouwwerk stamt waarschijnlijk uit het jaar 600.
Het fries, dat afgelopen juli werd ontdekt, geeft goden en godachtige heersers weer. De inscriptie bestaat uit 30 gliefen aan de onderzijde van het beeldhouwwerk en is vertaald door een epigraaf van de Harvard-universiteit.
Archeologen zijn erg geïnteresseerd in Holmul omdat het één van de laatste Mayasteden was die werd verlaten. Men vermoedt dat de stad rond het jaar 900 om nog onbekende redenen niet langer werd bewoond.
Bron: Nationalgeographic.com Foto: Francisco Estrada-Belli
Gerelateerd:
- Verloren stad opgegraven in Cambodja
- Verloren Stad van Goud gevonden in Honduras?
- Bulldozers slopen grote Mayatempel om weg op te vullen
- Maya-bouwwerken eeuwen ouder dan gedacht
- Balk uit tempel gebruikt om beginpunt Mayakalender vast te stellen
Heel veel boeren zijn vertrouwen in BBB kwijt: ‘We zijn gewoon gebruikt’
‘Waarom wordt Bush niet berecht?’ (video)
Nepagent CIA en ’terrorisme-expert’ Fox News de bak in omdat hij het volk jarenlang heeft voorgelogen
Atmosfeer Venus bevat vreemde magnetische ‘kabels’
Media zijn onderdeel van probleem in de coronacrisis: ‘Dit is massapsychose’
Schending medisch beroepsgeheim voor kijkcijfers
Belgische premier naar geheimzinnige Bilderbergconferentie
De geest van Bilderberg regeert. Hoe de ontspoorde klimaatlobby en ‘groene’ politici het volk misleiden
Lange Frans en hoogleraar Karel van Wolferen: ‘Dit is de grootste leugen ooit’