Binnenland

Omvangrijke fraude bij Nederlandse goede doelen, verdachten blazen aftocht

Help ons door dit artikel met anderen op je socials te delen!
Er is helaas geen gesproken versie van dit artikel beschikbaar

De goede doelen die door justitie worden verdacht van miljoenenfraude met donateursgeld, hebben in de afgelopen maanden een aantal wisselingen in de top doorgevoerd.

Hoofdverdachte Harry F. is sinds korte tijd niet meer aan de goede doelen verbonden en zijn accountant heeft zich op 1 april overal uit teruggetrokken.

---Lees verder na dit advertentieblokje---
https://www.ninefornews.nl/wp-content/uploads/2025/04/NFN-donatie-banner.png

De Nederlandse Stichting voor Hulp aan Dieren, Stichting Help, Stichting Menodi, Stichting Werelddier en het promotiebedrijf Erdma worden ervan verdacht de afgelopen jaren miljoenen euro’s aan donateursgeld in eigen zak te hebben gestoken.

De krant de Stentor heeft ontdekt dat een selecte groep mensen in wisselende samenstellingen jarenlang aan de top stond van drie van de vier goede doelen. Harry F. is niet alleen eigenaar van Erdma, maar ook medeoprichter van Stichting Help en de Nederlandse Stichting voor Hulp aan Dieren. Daarnaast was hij jarenlang bestuurslid van Stichting Menodi.

‘Ik had hier nooit in mee moeten gaan’

Bij alle drie de goede doelen heeft Janneke Ruiter de taken van voorzitter en directeur overgenomen. Ze is ook de rechterhand van Harry F. bij Erdma.

Op 1 januari, toen de politie al onderzoek deed naar de goede doelen, is hij overal uitgestapt. Op 30 maart werd beslag gelegd op woningen en enkele luxe auto’s van hem.

De accountant van Harry F., Gerwin de Man, heeft zich per 1 april overal uit teruggetrokken. “Ik had hier nooit in mee moeten gaan,” verklaart hij. Sinds 2013 was De Man algemeen bestuurslid van zowel de Nederlandse Stichting voor Hulp aan Dieren als Menodi.

90 procent niet herleidbaar

De Nederlandse Stichting voor Hulp aan Dieren maakte volgens de krant 145.000 euro over aan goede doelen, terwijl er volgens de jaarrekening uit 2014 ruim 1,6 miljoen is uitgekeerd. Daarvan is 1,5 miljoen euro niet herleidbaar.

Waaraan al dat geld is besteed, wil de organisatie niet zeggen. “Dat geld is naar goede doelen gegaan, verder wil ik er niks over kwijt,” zei Ruiter.

Harry F. zegt tegenover de krant onschuldig te zijn. Hij denkt dat justitie bezig is met een hetze. “De Belastindienst wil af van goede doelen, omdat ze zo miljoenen mislopen.”

De vier organisaties werven jaarlijks ongeveer vijf miljoen euro aan donateursgeld en verdelen dat weer onder andere goede doelen. Justitie schat dat ruim 90 procent van het ingezamelde geld niet bij goede doelen terecht is gekomen.

[Stentor]

0 0 stemmen
Artikel waardering

Interessant

Vond je dit artikel belangrijk?
Deel het met iedereen op je Socials!
+
Meld je aan op onze gratis PUSH meldingen
Aanmelden
?
+
Volg ons op ons gratis Telegram kanaal
Volg Ons
?
+
Steun ons met een vrijwillige bijdrage
Doneer
?

Robin de Boer

Robin de Boer (1983) heeft Economische Geografie gestudeerd aan de Rijksuniversiteit Groningen. Hij is sinds juni 2014 werkzaam als hoofdredacteur van NineForNews.
Aanmelden
Laat het mij weten wanneer er
guest

20 Reacties
Oudste
Nieuwste Meeste stemmen
Inline Reacties
Alle reacties zien
Ernst
Ernst
9 jaren geleden

En daarom geef ik geen cent uit aan goede doelen.. Enigste goede doel waaraan ik geld spendeer is me myself and i

exegese
exegese
9 jaren geleden

Het feit dat er goede doelen nodig zijn is puur en alleen het gevolg van de diefstal en manipulatie van de rijkste i % van de wereldbevolking die rijk genoeg zijn om werkelijk alle problemen die de wereld kent in een handomdraai op te kunnen lossen. De reden dat ze dat niet doen is het simpele feit dat mensen dan minder afhankelijk zijn van dat zelfde gespuis wat werkelijk geen hemelse raad weet met al hun geld en het toch nooit genoeg vindt. Dat hun hebzucht dood, verderf en ellende met zich mee brengt interesseert ze werkelijk geen zier, sterker nog dat geeft garantie voor continuïteit voor hun ziekelijk criminele acties waardoor ze zich voortdurend op onvoorstelbare wijze kunnen verrijken. De arme sukkels die hun kostbare tijd en energie verspillen om met collectebussen de deuren langs te gaan ten spijt, het komt allemaal op de grote hoop en vergroot slechts de macht van de verkeerde mensen. Zoals altijd, bedrog is de basis en nog meer bedrog het doel.

trackback
Eindtijdberichten en ander opmerkelijk nieuws, verzameld door: Arie Goedhart | Silvia's Boinnk!!!
9 jaren geleden
J@n
J@n
9 jaren geleden

Tja, wie had dit nu verwacht. En onze regering ziet toe lacht het weg….

Marc
Marc
9 jaren geleden

ik betaal van iedere Euro 80 cent aan goede doelen middels, loonbelasting, inkomstenbelasting, accijnzen, btw, houderschapsbelasting, reinigingsheffing, etc, etc…..

Kalki
Kalki
9 jaren geleden

Hebzucht mag het niet van goede doelen winnen.

Wim
Wim
9 jaren geleden

Geld is toch de wortel van al het kwaad.

Pinokkiocratie
Pinokkiocratie
9 jaren geleden

De enige die een beetje normaal doet als het gaat om goede doelen is de kerk al 2000 jaar.

De rest allemaal verzinsels, ten goede van BMW en MERCEDES.

Silber eye
Silber eye
9 jaren geleden

De goede doelen organisaties zijn decennia terug al geïnfiltreerd door het commissarisschap/fenomeen eerst met goede bedoelingen om met kennis een organisatie goed op te zetten en te laten functioneren, later zijn er sujetten binnen geslopen welke gigantische commissies rekenden voor hun raadgevingen. Nu zijn het ordinaire graai organisaties geworden waarvan de directies alleen nog maar bedrijfsmatig de organisatie leiden en hoge inkomens voor zich zelf berekenen met snoepreisjes en extreme declaraties.
In het verleden zijn er veel organisaties met goede namen opgekocht door een overkoepelende organisatie, alleen om leeg te zuigen een klein deel van de opbrengsten worden besteed aan het doel waar voor de organisatie is opgezet.
Corruptie schandalen halen gelukkig steeds vaker het nieuws, hartstichting, kankerfonds etc, helaas zonder dat deze sujetten vervolgd worden, omreden dat ons financieel systeem bij ingrijpen de mistige vage beerput opent van hoogopgeleide mede graaiende landgenoten op hoge sleutel posities, postbus vennootschappen etc.
Helaas vallen de behoeftigen door dit straffeloze corrupte land buiten de boot, mensen geef anoniem je creperende medemens bij jou in de straat wat je kan missen.

Henkie
Henkie
9 jaren geleden

Ik laat me nooit overrompelen door een collectant aan de deur. Het is bedelarij, en ze komen meestal onder het eten. Vaak zijn het doelen waar ik nog nooit van heb gehoord. Ik heb een lijstje met de salarissen van de directeuren van deze zogenaamde goede doelen, een kopie geef ik altijd mee aan de collectant.

Richard Groen
Richard Groen
9 jaren geleden

kop topic dekt de lading niet best. ‘Omvangrijke’ faude; en dan alleen een paar kruimelclubjes opvoeren. Het grote bedrog zit bij de als multinationals opererende ‘goede doelen’. Vaak dekmantel voor de agenda van de globalisten. Dergelijk fraude, oplichting en corruptie wordt beslist niet vervolgd, is de facto gelegaliseerd.

Toch gaat het om georganiseerde misdaad, en misdaden tegen de menselijkheid!
enkele voorbeelden – er zijn er te over:
http://www.dewereldmorgen.be/artikels/2013/12/30/ontwikkelingssamenwerking-als-destabiliseringinstrument
https://donquijotte.wordpress.com/2013/12/06/unicef-een-moordorganisatie/
https://willyvandamme.wordpress.com/2016/04/25/amnesty-international-spreekbuis-van-al-qaeda/
lees hier ook de diverse bijdragen in de draad: bijzondere kennis van zaken; deksel van de beerput!
o.a. hoe zeer bekende ngo’s het geld van de naïeve donateurs gebruikt om ‘war lords’ te betalen.

Back to top button
20
0
We lezen graag je reactie!x