Waarom beloont Geert Wilders het CDA met een topfunctie in de Europese Commissie terwijl nota bene het CDA de PVV in een cordon sanitaire plaatste? Dat vraagt ex-Europarlementariër Rob Roos zich af.
De Patriotten voor Europa, waar de PVV deel van uitmaakt, zijn de op twee na grootste fractie in het Europees Parlement, maar worden als kleine kinderen op het schoolplein buitengesloten, merkt Roos op.
“Zo’n uitsluiting is ondemocratisch. Het is de tirannie van het establishment en de christendemocraten spelen daarin een belangrijke rol.”
Waarom beloont @geertwilderspvv de Christen Democraten (@cdavandaag en @EPPGroup in Brussel) met een topfunctie in de Europese Commissie terwijl juist deze Christen Democraten de #PVV en de @PatriotsEP in een cordon sanitaire plaatsten?
De Patriots zijn de 3de groep in het EP… pic.twitter.com/ta0wFk3at8
— Rob Roos 🇳🇱 (@Rob_Roos) July 25, 2024
(Video verwijderd? Klik hier...)
Losers
“Ik begrijp er echt helemaal niks van,” zegt Roos over de voordracht van Wopke Hoekstra (CDA) voor de functie als Eurocommissaris.
De christendemocraten in Brussel hebben samen met de rest van het establishment – de socialisten, de groenen en de liberalen – besloten dat de Patriotten in een cordon sanitaire worden geplaatst.
Bij de laatste Europese verkiezingen hebben de groenen en de liberalen zwaar verloren. “Het zijn de losers van het Europees Parlement op dit moment. Maar ze maken wel de macht uit.”
Geen enkele functie
De derde grootste fractie van het Parlement krijgt nu geen enkele functie. “Die functies zijn cruciaal, die zijn essentieel, want als je die functies bezit, dan kun je macht uitoefenen op het te voeren beleid,” licht Roos toe.
Die functies gaan nu naar de groenen en liberalen, de losers. “Ik snap niet dat de PVV dit accepteert.”
PVV-Europarlementariër Marieke Ehlers werd genomineerd als eerste vicevoorzitter van de Commissie Binnenlandse Zaken, maar werd buitengesloten. Ook CDA-Europarlementslid Jeroen Lenaers stemde tegen. Tegelijkertijd geeft de PVV wel een topfunctie weg aan CDA’er Hoekstra.
“Ik begrijp er echt helemaal niks van,” herhaalt Roos.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Aantreden jezuïtische paus voedt complottheorieën over ‘schaduwleger’
PvdA-lijsttrekker Senaat wordt blij van mensen in diepe armoede en kou: ‘Dit kun je toch niet menen?’
Wenen wordt proeftuin voor sociaal kredietsysteem: ‘Zal Nederland volgen?’
Het Europese vaccinatieschandaal wordt alleen maar groter door deze uitgelekte documenten
Echte klimaatwetenschappers zijn opgejaagd wild in Duitsland en moeten noodgedwongen onderduiken. Hier delen ze hun dringende boodschap
Amerikaan verkoopt ranch vanwege aanvallen door ‘greys’. Bevinden zich hier poorten naar andere dimensies?
Verontwaardiging na uitspraken Ollongren over vechtbereidheid: ‘Dat mens wil alleen maar oorlog’
Plan De Jonge ‘voor medische apartheid’ kan niet op veel steun rekenen bij ouders
Van Haga over nieuwe kabinetsplannen: ‘De realiteit is dat ze dit land steeds verder de afgrond in duwen’