In de defensieplannen van EU-baas Ursula von der Leyen staat dat de Europese Unie in 2030 is herbewapend, voldoende capaciteit heeft om tegenstanders af te schrikken en een goed lopende defensie-industrie heeft.
Eén van de onderdelen van haar plan ‘Readiness 2030’ is een EU-breed netwerk van landcorridors, luchthavens en zeehavens voor het snelle transport van troepen en militair materieel. Het gaat om een uitwerking van haar recent gepresenteerde herbewapeningsplan ‘Rearm Europe’, waarvoor 800 miljard euro nodig is.
Von der Leyen wil dat er flink wordt geïnvesteerd in lucht- en raketverdediging, artilleriesystemen, munitie en raketten. Europa moet bovendien militaire AI ontwikkelen.
Europe can no longer afford to be a bystander in its own security.
Today, we take decisive steps to ensure our defence is in our hands.
We are unveiling the ReARM Europe Plan / Readiness 2030 and the White Paper on the Future of European Defence / Readiness 2030 ↓
— European Commission (@EU_Commission) March 19, 2025
Zonder enige gêne
De Commissievoorzitter wil ook dat militair materieel in snel tempo in Europa wordt ontwikkeld, geproduceerd en in Europa wordt verkocht en gekocht.
De plannen doen menig wenkbrauw fronsen. “2030 wil de Europese Unie klaar zijn voor de Grote Oorlog met Rusland. Ze kondigen het hier zelf, zonder enige gêne, open en bloot aan,” merkt oud-Tweede Kamerlid Pepijn van Houwelingen op.
Hij voegt eraan toe dat FVD als enige partij voor 2030 een Nexit wil.
Niet realistisch
Financieel journalist Arno Wellens vraagt zich hardop af: “Is het slim om aan te kondigen dat je in 2030 Rusland gaat aanvallen?”
“Of dat je laat doorschemeren pas in 2030 opgewassen te zijn tegen Rusland? (Niet realistisch overigens, hoeveel euro’s er ook tegenaan gesmeten worden),” stelt fractievoorzitter van FVD in Zuid-Holland Ewald Kegel.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Italianen zeggen nee tegen Great Reset en weigeren insecten te eten
Vergelijk de nieuwjaarstoespraak van Hugo de Jonge met dit interview uit 2022: ‘Twee keer zegt hij iets totaal anders’
Professor: 500.000 Amerikanen hebben coronavirus. ‘Geloof de cijfers niet’
Lockdown faalt: Thuiszitters vaker besmet dan mensen met vitaal beroep
Niet te geloven: dit goede doel tegen kinderleukemie verbraste bijna 10 miljoen aan donateursgeld
“Hoe de tabaksindustrie en overheid liegen over roken”
‘Zeer intimiderend’: politie aan de deur wegens video over ‘complotdenker’
De moderne geneeskunde is overstag. Hoe hypnose je gezondheid kan verbeteren
Media verspreiden nepnieuws over treiterende scholier met Trump-pet en iedereen trapt erin. Dan gebeurt er dit