Het lijkt erop dat Marine Le Pen in juni de Europese verkiezingen in Frankrijk gaat winnen. Voormalig EU-onderhandelaar Michel Barnier beweert dat de Fransen ‘hun lesje nog niet geleerd hebben’ na Brexit.
Toch gaat het Groot-Brittannië voor de wind, terwijl het euroscepticisme toeneemt in Frankrijk en andere landen. In Nederland is de PVV, die een referendum wil over de Nexit, de grootste. In Duitsland wint de eurosceptische AfD steeds meer aan populariteit.
Buik vol
Boeren moeten tot op de gram nauwkeurig bijhouden hoeveel kunstmest ze gebruiken per weiland. Iedere kippenkooi moet tot op de centimeter nauwkeurig worden uitgemeten. Steeds meer EU-burgers beginnen te rebelleren tegen de verstikkende regelgeving.
Ook hebben ze hun buik vol van de illegale migratie, de flagrante corruptie en de toenemende bemoeienis van de EU met de interne aangelegenheden van lidstaten.
Niet dom
De Brexit, het Britse vertrek uit de EU, heeft niet geleid tot economische rampspoed, waar constant voor werd gewaarschuwd. De Britse economie doet het bijvoorbeeld beter dan die in Duitsland.
Fransen, Nederlanders, Duitsers en Italianen die op een eurosceptische partij stemmen, zijn niet dom, schrijft Ross Clark voor de Britse Daily Telegraph. Zij zien ook dat de Brexit niet is uitgelopen op een ramp en willen net als de Britten uit de EU.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Klaus Schwab ontkent dat hij uitkomsten van onderzoek aanpaste en miljoen aan onkosten declareerde
Verpleegster sprak zich uit en werd ontslagen, haar verhaal verdient gehoord te worden
Politieke puinhoop
Iran komt met ’s werelds eerste kruidengeneesmiddel voor Alzheimer
Arts (48) die de spot dreef met ‘vaccinatieweigeraars’ sterft na tweede coronaprik
Hier zijn 5 redenen om aan te nemen dat Jezus nooit heeft bestaan
Ecuador verbreekt wereldrecord herbebossing: 44.883 mensen planten in één dag 647.250 bomen
Nobelprijswinnaar: we hebben banken niet nodig (video)
Duitse lijkschouwer concludeert na 140 autopsies: ‘Er is géén killervirus’