Eva Schloss en Anne Frank werden in hetzelfde jaar geboren en woonden allebei aan het Merwedeplein in Amsterdam. Ze werden verraden en gedeporteerd naar concentratiekampen. Eva overleefde de Holocaust, Anne niet.
Na de oorlog trouwde de moeder van Eva met Otto Frank, de vader van Anne. Zo werd Eva het postume stiefzusje van Anne.
Eva overleefde Auschwitz als 15-jarig meisje, maar keek vreemd op toen in de kranten foto’s verschenen van de bevrijding van het concentratiekamp. Die foto’s zijn nep, zei ze in het tv-programma Good Morning Britain tegen Piers Morgan. Beelden van het interview gaan momenteel rond op social media.
Anne Frank’s step sister, Eva Schloss, tells @piersmorgan on Good Morning Britain that the Auschwitz Liberation was faked with photographers and crisis actors pic.twitter.com/ztSNddptH5
— Jon Miller (@MillerStream) December 18, 2023
(Video verwijderd? Klik hier...)
Elders gemaakt
De Auschwitz-overlevende zei dat het Rode Leger dat het kamp bevrijdde geen fototoestellen bij zich had. Op dat moment lag er een dik pak sneeuw, terwijl op de foto’s die in de kranten stonden geen sneeuw was te zien.
Eva beweerde dat de foto’s elders zijn gemaakt, maar gaf verder geen details.
Zeker niet in Auschwitz
“Er zijn veel foto’s van Russen die Auschwitz bevrijden, maar daar is geen sneeuw op te zien. Er lag zoveel sneeuw,” zei ze tegen Morgan terwijl ze met haar hand aangaf hoe dik het sneeuwpak was. “Ik was eens op de Russische ambassade en ik zei: ‘Ik begrijp iets niet. Die foto’s zijn nep’.”
“Ze zeiden: ‘Ze zijn niet nep’, maar toen het leger kwam, hadden ze geen fototoestellen bij zich en maakten ze geen foto’s,” benadrukte Eva. “Pas veel later maakten ze foto’s, maar zeker niet in Auschwitz en niet van de bevrijding van Auschwitz. Er waren niet zoveel mensen met kleren en kinderen.”
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Nederlandse journalist trekt met Russische leger door Oekraïne: ‘Mensen zijn blij dat de Russen er zijn’
Veroorzaakt Nibiru volgende maand apocalyptische aardbevingen? De mensen achter deze site denken van wel
WEF-adviseur Harari over terugkeer Trump: ‘Dit zal genadeklap zijn voor wereldorde’
Geschokte reacties op bekentenis minister Agema: ‘Dit mocht 4 jaar niet gezegd worden, dit was een complottheorie’
Turkse demonstranten keren terug, enkel gewapend met bloemen
Wakker worden. De grootste uitbuiter en crimineel is de overheid. Leeuwarden in de ban van gele hesjes
Robbie Williams koopt eiland om ‘buitenaardse schepen te spotten’
De Gelukkigeplaneetindex versus het BBP
George H.W. Bush ontmoette de familie Bin Laden op de ochtend van de 9/11-aanslagen. Wat is er toen besproken?