25 Europese universiteiten, ondersteund door farmareus AstraZeneca en de WHO, hebben een nieuw regionaal netwerk opgericht: het ENCHE (European Network on Climate & Health Education).
Het netwerk wil studenten ‘meer kennis en vaardigheden geven rond de impact van de klimaatverandering op de gezondheidszorg’. Het doel is om in de eerste drie jaar al minstens 10.000 studenten, verspreid over de 25 universiteiten, ‘op te leiden’ met aandacht voor de laatste wetenschappelijke ontwikkelingen en uitdagingen.
Bekijk het filmpje:
(Video verwijderd? Klik hier...)
Deze week gelanceerd
Het netwerk, waar ook de KU Leuven deel van uitmaakt, wil ook stilstaan bij de ‘klimaatimpact’ van de gezondheidszorg zelf.
Hiermee wordt de ‘klimaatcrisis’ officieel onderdeel van geneeskundige opleidingen. ENCHE is begin deze week gelanceerd.
Door de inspectie aangepakt
“De klimaatverandering heeft een alsmaar grotere impact op onze gezondheid: het zorgt voor een enorme stijging in het aantal infectieziekten en niet-overdraagbare aandoeningen,” beweert het netwerk, dat wordt gesteund door de WHO en de Sustainable Markets Initiative Health Systems Task Force, waar farmareuzen als AstraZeneca, GSK en Novartis bij aangesloten zijn.
In Nederland moeten (!) artsen de klimaatdogma’s onderschrijven, anders overtreden ze de gedragscode en kunnen ze door de inspectie aangepakt worden. “Heel gevaarlijk. De minister (Fleur Agema, red.) vindt het allemaal wel best,” zei Kamerlid Pepijn van Houwelingen.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Verbazing over uitspraken D66-Kamerlid Vijlbrief: ‘Hij zou op een houten bankje achter tralies moeten zitten’
Dit is de nummer 2 van Omtzigt: past in ieder geval perfect op de lijst van ‘Lockdown Pieter’
Kijk: Bij Eva wordt gesproken over het sturen van troepen naar Oekraïne alsof het de gewoonste zaak van de wereld is
Ondertussen in Zweden: ‘Het voelt soms alsof corona überhaupt niet bestaat’
Suïcidaal meisje gered dankzij dolfijnen
‘Wij geven nooit op’ – Wereldwijde protesten losgebarsten tegen coronatirannie
Hugo de Jonge benoemd tot commissaris van de Koning in Zeeland: ‘Dat misdaden beloond worden is ongekend’
Wereld Natuur Fonds wast gifsoja van Monsanto groen
De Andere Krant vraagt Bilderberggroep wat werd bedoeld met de term depopulatie en krijgt verbijsterend antwoord