De Raad van State adviseert minister Faber (PVV) van Asiel om twee wetsvoorstellen voor strenger asielbeleid niet in deze vorm in te dienen bij de Tweede Kamer.
In het advies van de Raad van State staat dat er geen wetenschappelijke onderbouwing is dat de asielmaatregelen die worden voorgesteld leiden tot een lagere instroom.
“Wel of geen Thom de Graaf scheelt al gauw 32.140 asielzoekers per jaar,” merkt historicus en publicist Roelof Bouwman op.
Denemarken willigde over 2024 in totaal 860 asielverzoeken in. In Nederland waren dat er 33.000.
Iets heel anders
Hij verwijst naar een artikel in Trouw eind vorig jaar waarin de vicepresident van de Raad van State zegt dat ‘democratie iets heel anders is dan: de meerderheid bepaalt’.
“Ik vind het zorgelijk dat het niet meer vanzelfsprekend wordt gevonden dat democratie iets heel anders is dan: de meerderheid bepaalt. Dat is een heel platte opvatting van democratie. Het gaat er ook om hoe je met minderheden omgaat, dat er ruimte is voor verschillende opinies en je probeert compromissen te maken,” zei de D66’er.
Bouwman: “Thom de Graaf, december 2024. De rest is geschiedenis.”
Orwell
“Ja, heer Thom de Graaf, de essentie van democratie is dat er wél gehoor wordt gegeven aan de wensen van de meerderheid,” merkt auteur en spreker Hans van Tellingen op.
“U ondergraaft uw eigen geloofwaardigheid én die van de Raad van State. Orwell schreef zijn boeken als waarschuwing, niet als handleiding,” voegt hij toe.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Gezondheid consument in gevaar door wereldwijde fraude met voedsel: “Autoriteiten lopen achter de feiten aan”
Zo zijn het RIVM en vaccinontwikkelaar Intravacc gekoppeld aan het World Economic Forum
Voorzitter Taskforce Huisvesting Arbeidsmigranten fantaseert openlijk over met ‘scherp schieten’ op boeren
Eerste Kamer gedraagt zich als het schoothondje van Rutte. Heeft de Senaat nog bestaansrecht?
VVD-Kamerlid geeft geen antwoord en lacht vilein nadat Pepijn van Houwelingen hem confronteert en ter verantwoording roept
De Indiase ‘coronacrisis’ is gekaapt: de media liegen of het gedrukt staat
Volledig gevaccineerde professor Radboudumc test positief op corona: ‘Ik baal als een stekker’
Nieuwe biografie ontmaskert prins Bernhard als gewetenloze man die meisjes misbruikte
Deze Chinese wetenschapper vroeg vóór de pandemie patent aan voor coronavaccin