
Dr. Udo Ulfkotte wordt wel gezien als de eerste prominente journalist die openlijk heeft toegegeven dat hij moedwillig propaganda verspreidde voor de Amerikaanse spionagedienst CIA.
De oud-redacteur van een grote Duitse krant trad onlangs in de openbaarheid omdat hij spijt heeft en niet lang meer te leven heeft vanwege een medische aandoening. Ulfkotte werkte lange tijd voor de Frankfurter Allgemeine Zeitung en plaatste nieuwsartikelen die door de CIA werden aangeleverd onder zijn eigen naam. Het doel van deze verzonnen artikelen was om landen tot oorlog te drijven.
Dr. Ulfkotte zegt dat de CIA routinematig journalisten en grote westerse media corrumpeert. Journalisten die niet meewerken worden ontslagen en kunnen vervolgens nergens meer aan de bak. De 55-jarige Ulfkotte, schrijver van het boek Gekaufte Journalisten, was ooit adviseur van de regering van bondskanselier Helmut Kohl.
Gifgasfabrieken
Hij zegt dat geen enkele Duitse journalist over zijn boek mag schrijven omdat hij of zij dan per direct wordt ontslagen. “Hoewel het boek een bestseller is geworden, mag niemand erover schrijven of praten.”
Ulfkotte heeft door de jaren heen naar eigen zeggen heel wat propaganda moeten publiceren. Zo ook het verhaal dat de Libische president Moammar Gaddafi in 2011 gifgasfabrieken zou hebben gebouwd.
Hij zegt dat veel journalisten niet naar buiten durven te komen omdat ze kinderen hebben die kunnen worden bedreigd. “Toen ik de Frankfurter Allgemeine Zeitung vertelde dat ik het boek ging publiceren, stuurden de advocaten van de krant me een dreigende brief over de juridische gevolgen, maar dat deed me niets,” aldus Ulfkotte. “Ik heb namelijk geen kinderen. Daarnaast ben ik in 1988 in Iran getuige geweest van een gifgasaanval. Ik ondervind daar nog altijd problemen van. Ik heb drie hartaanvallen gehad. Ik denk dat ik niet langer dan een paar jaar te leven heb.”
Bananenrepubliek
Ulfkotte zegt spijt te hebben dat hij jarenlang heeft ‘gelogen’ tegen het volk. “Ik moest artikelen onder eigen naam publiceren die waren geschreven door agenten van de CIA en andere inlichtingendiensten, met name de Duitse geheime dienst,” voegt hij toe.
“Als je eenmaal bevriend bent met bepaalde Amerikanen, denk je dat ze je vrienden zijn en begin je mee te werken,” legt hij uit. “Ze spelen in op je ego en laten je belangrijk voelen. En op een dag vragen ze je om een gunst.”
“Ik kan niet goedpraten wat ik heb gedaan,” zegt Ulfkotte. “Het manipuleren van het volk, de propaganda over Rusland. We hebben het volk verraden, niet alleen in Duitsland, maar in heel Europa. […] Ik wil dit niet meer, ik ben klaar met de propaganda. We leven in een bananenrepubliek en niet in een democratisch land met persvrijheid.”
Voor de inlichtingencommissie in de Amerikaanse Senaat verklaarde voormalig CIA-officier William B. Bader over de tentakels van de spionagedienst in de mediawereld: “Je hoeft bijvoorbeeld Time Magazine niet te manipuleren omdat er mensen van de CIA in het bestuur zitten.”
[RSN]
Natasja haalde de booster en sindsdien valt haar lichaam 2 tot 3 keer per dag uit
100% biologische landbouw in Bhutan: “Het is vreemd dat we in het Westen nog zo middeleeuws met welvaart omgaan”
Ultrasnelle camera neemt op met lichtsnelheid (video)
Simone (19) haalde op 1 mei het Moderna-vaccin, nu moet haar moeder haar uitvaart regelen
Zweedse fractievoorzitter: CIA sproeit chemtrails in de lucht
Duitse pathologen delen nieuwe bevindingen over sterfte na coronavaccinatie en die liegen er niet om
10.000 jaar oude rotstekeningen van ‘buitenaardse wezens en UFO’s’ in India
Is mobiele straling gevaarlijk?
Hoe Javier Milei de hele Argentijnse bevolking een loer draaide