Wat ons betreft is het nu een goed moment om de miljarden aan Russische bevroren tegoeden in Europa in te zetten om de oorlog in Oekraïne te financieren, zei Tweede Kamerlid Jan Paternotte (D66) op NPO Radio 1.
“De drones die nu gespot worden, waren het laatste zetje,” beweerde Paternotte.
Financieel expert Ab Flipse haalt stevig uit naar het Kamerlid. “Walgelijk mannetje. Oorlogshitser,” sneert hij.
“Wat ons betreft is het nu een goed moment om de miljarden aan Russische bevroren tegoeden in Europa in te zetten om de oorlog in Oekraïne te financieren”, zegt @jpaternotte, Tweede Kamerlid voor @D66. “De drones die nu gespot worden, waren het laatste zetje.” #WNL @NPORadio1… pic.twitter.com/6cpl9wKnw6
— WNL Vandaag (@WNLVandaag) September 27, 2025
Helemaal geen sprake
Westerse media staan bol van de alarmerende verhalen over Russische ‘provocaties’, maar het ene na het andere ‘incident’ blijkt zwaar opgeblazen of zelfs compleet verzonnen te zijn, schrijft De Andere Krant.
Het gps-signaal van het vliegtuig van Ursula von der Leyen zou op weg naar Bulgarije zijn verstoord door de Russen. Uit radargegevens van servicedienst Flightradar24 bleek dat er helemaal geen sprake was van verstoring van het gps-signaal.
Korte tijd later meldde Polen dat het Russische drones had neergehaald die in het Poolse luchtruim waren binnengedrongen en dat daarbij een huis was beschadigd. NAVO-chef Rutte sprak van ‘roekeloos en gevaarlijk handelen’ van Rusland.
Provoceren
Het huis bleek beschadigd te zijn door de raket van een Poolse F-16 die op de drones had geschoten. Bovendien waren het decoys, die door zowel Rusland als Oekraïne worden ingezet om de afweersystemen van de tegenpartij te verwarren.
En vorige week nog meldde de regering van Estland dat Russische straaljagers het luchtruim van dat land zouden hebben geschonden. Rusland stelde zelf dat de vliegtuigen boven internationale wateren vlogen.
De Andere Krant citeert politiek analist Andrew Korybko, die niet uitsluit dat de Russische drones door de NAVO zijn gekaapt en het Poolse luchtruim ingestuurd zijn. Volgens hem proberen de Europeanen Rusland te provoceren, als rechtvaardiging om actieve militaire steun te gaan verlenen aan Oekraïne.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






‘Gigantische prikfetisjist’ ontmaskerd als prominent lid van Denktank Desinformatie: ‘Ronduit schokkend’
Vooraanstaand medisch tijdschrift: “Cannabis is medicijn”
Steeds meer mensen zien astrologie als echte wetenschap
Schokkend: Meer dan 124 miljoen kinderen dreigen vroeg te sterven
Kijk: Mensen gegrepen door politiehonden en afgeranseld met wapenstokken tijdens coronaprotest Amsterdam
Voormalig MI5-agent zorgt voor ophef: “Terreuraanslagen in Parijs waren inside job”
Gigantische 2,6 meter lange sarcofaag ontdekt in Egypte. Wie ligt hier begraven?
We worden allemaal geboren als creatief genie. Dit is hoe school onze creativiteit doodt
Enorm corruptieschandaal in Spanje: Oud-topman IMF de cel in, 64 andere topbankiers staan terecht