De Belgische wielrenner Greg Van Avermaet werd 104e in de tijdrit in de Benelux Tour. Hij wijt die tegenvallende prestatie aan een verstoord immuunsysteem na zijn coronavaccinatie. Hij ging voluit, maar haalde naar eigen zeggen zijn normale niveau niet.
“Data bewijzen dat er iets mis is met mijn immuunsysteem. Mijn lichaam is aan het vechten tegen een onbekende tegenstander en dat is waarschijnlijk het vaccin,” stelt Van Avermaet in gesprek met Het Nieuwsblad. “Ik ga de komende dagen wat dokters raadplegen en hun raad opvolgen. Is dat stoppen met koersen, dan moet het maar zo. Op deze manier heeft het WK ook geen zin.”
Voorafgaand aan de Tour de France haalde de wielrenner het Pfizer-vaccin. “Blijkbaar neemt het een paar problemen met zich mee. Ik slaap goed, train goed en voel mij goed, maar mis drie procent van mijn topvorm. In normale doen rijd ik top-20 in deze tijdrit,” zei hij.
Triest
“Triest dat een groot sportman als Greg van Avermaet dit moet overkomen,” reageert programmamaker en oud-wielrenner Flavio Pasquino.
“Zolang de regering het vertikt om juiste gecontroleerde cijfers te geven over de bijwerkingen, ondergraaft de tegengestelde anekdotiek met mensen getroffen door covid en mensen getroffen door bijwerkingen de geloofwaardigheid van het beleid,” stelt advocaat Michael Verstraeten.
Vaccinatiespijt
Tweede Kamerlid Gideon van Meijeren (FVD) zegt: “Wéér een kerngezond persoon die vatbaar was voor propaganda en in de val is getrapt. Liet zich wijsmaken dat het een goed idee zou zijn om zich te laten injecteren met een experimentele gentherapie.”
“Ook hij kampt nu met een verstoord immuunsysteem en heeft vaccinatiespijt,” voegt Van Meijeren toe.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Australische regio voert strengste vaccinatieregels ter wereld in: geen prik, 5000 dollar boete
Veiligheidssignalen vaccins al vroeg bekend – en verzwegen: ‘Dit is een gigantisch schandaal’
Bekendmaking identiteit Damsteker maakt veel los: ‘En wij maar betalen…’
Illuminati neemt Almere over. Heeft deze man gelijk?
Amerika houdt duizenden Syrische vluchtelingen gegijzeld en blokkeert hulpkonvooien. Waarom doet niemand hier iets tegen?
Zo vaak vragen ministeries en politie je gegevens op als je kritiek hebt op de overheid: ‘Ronduit schokkend!’
Door de overheid op zwarte lijst gezet: dit verboden boek legt een BOM onder het Rijksvaccinatieprogramma
Huisarts noemt prikken van jonge mensen crimineel: ‘We maken ze ziek, ik zie het elke dag’
Waarom big farma niets wil weten van ‘hét middel tegen corona’