Minister Van Weel (Buitenlandse Zaken) beweert dat er Russische onderzoeksschepen bij Groenland varen, maar hij kan niet zeggen waar hij dat op baseert.
“Waar baseert u dat op, dat die schepen daar varen?” Het antwoord van de minister: “Die schepen varen daar.” (met diepe zucht):
View this post on Instagram
Al jaren geen sprake
Denemarken en de Noorse minister van Buitenlandse Zaken trekken het in twijfel. Scandinavische diplomaten met toegang tot de veiligheidsbriefing van de NAVO zeggen dat daar al jaren geen sprake van is.
In een interview met jongerenplatform De Marker stelt Van Weel eerst dat er schepen rond Groenland varen, waarna hij het breder trekt naar het hele Arctische gebied, waar Groenland een ‘flank’ van is.
Eén van de Scandinavische diplomaten zegt dat Russische schepen in het Arctische gebied alleen aan Russische kant varen.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack voor exclusieve content.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Besmet: spionagedienst NSA verspreidt nepchannelings
Nederland draagt 250 miljoen bij aan steun voor Oekraïne, ‘zodat een cokesnuiver kan poepen op gouden toilet’
Hoogleraar maakt volledig gehakt van complottheorieën in Het Financieele Dagblad
Nieuwe Nederlandse regering als uithangbord van Europa’s honger naar oorlog
Trump: we gaan het Witte Huis heroveren, eerder dan je denkt
Volgens Schwab moet jij ’totaal transparant’ zijn, maar het WEF is zelf volstrekt intransparant
Het verzet tegen de Nieuwe Wereldorde groeit. Kunnen we ontsnappen uit de houdgreep van de elite?
‘Time warp’ ontdekt bij Area 51. Deze onderzoeker baart opzien in Las Vegas
De waarheid over de Sterrenkindschedel