Op social media werd een bericht verspreid dat vliegtuigen van Croatia Airlines zijn uitgerust met systemen om chemtrails te sproeien, en dat president Kolinda Grabar-Kitarovic en premier Andrej Penkovic hiervan op de hoogte zijn.
Op webportaal Istinom protiv lazi verscheen een bericht waarin stond dat Croatia Airlines ‘en diverse andere zionistische vliegmaatschappijen’ een systeem hebben geïnstalleerd in hun vliegtuigen waarmee chemicaliën in de atmosfeer worden gesproeid.
Croatia Airlines ontkent de beschuldigingen: “De informatie is incorrect en ongefundeerd.”
Vervuiling
De luchtvaartmaatschappij zei verder maatregelen te steunen die bijdragen aan het tegengaan van vervuiling in de luchtvaartindustrie.
Daarbij moet worden gedacht aan het terugdringen van brandstofconsumptie, CO2-uitstoot en geluidsoverlast, aldus Croatia Airlines.
De oorspronkelijke versie van het bericht werd gepubliceerd op het portaal Dubrovacki Dnevnik, al werd daar gesteld dat het zou gaan om satire.
40 procent
Enkele jaren later werd een aangepaste versie opnieuw verspreid, onder meer via webportaal Zagrebacki List.
Veel mensen geloven in het bestaan van chemtrails. Uit een studie in Palgrave Communications bleek recentelijk dat tot wel 40 procent van de Amerikanen de complottheorie onderschrijft.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Dit is de verontrustende link tussen Extinction Rebellion, de SDG 2030 Agenda en het ministerie van Buitenlandse Zaken
Magnetisch veld van de aarde verzwakt en niemand weet waarom. Wat is er aan de hand?
51 jaar na de moord op JFK: complottheorieën zijn nog springlevend
Zo reageert Nederland op de benoeming van Remkes als boerenbemiddelaar: ‘Sluwe uitlokking van opstand’
De mensen moesten eens weten hoe de wereld echt in elkaar zit. Dit is de schokkende waarheid over geheime diensten
Ancient Aliens 5: Profeten en profetieën (video)
Nederlandse media laten lid van WEF reclame maken voor WEF zonder te vermelden dat hij lid is van het WEF
Het smerige spel van de NPO is begonnen: NineForNews is doelwit
Stadje opgeschrikt door mysterieuze blauwe sneeuw