Emulgatoren die de houdbaarheid van bewerkte voedingsmiddelen verlengen, kunnen een oorzaak zijn van angst en antisociaal gedrag, blijkt uit onderzoek.
Het gaat hierbij om de stoffen carboxymethylcellulose (E466) en polysorbaat 80 (E433).
De additieven veroorzaken een ontsteking in de darmen die van invloed is op de hersenen, en die kan leiden tot gedragsproblemen, aldus wetenschappers van de Georgia State University.
Aannemelijk
Proefdieren die werden blootgesteld aan emulgatoren presteerden minder goed op eenvoudige vaardigheidstests en waren bovendien angstiger.
Het is moeilijk om met zekerheid te zeggen of de effecten bij muizen ook bij mensen zullen optreden.
Toch denken de onderzoekers dat het aannemelijk is om emulgatoren in verband te brengen met angst en antisociaal gedrag.
Alle
Ontstekingen leiden ook tot andere aandoeningen, waaronder artritis, diabetes en hartziektes.
Alle ontstekingsziekten kunnen te maken hebben met het gebruik van emulgatoren.
De wetenschappers adviseren om geen voedsel te eten met conserveermiddelen.
Darmkanker
Eerder werden bovengenoemde E-nummers al in verband gebracht met darmkanker.
Het onderzoek is gepubliceerd in vakblad Scientific Reports.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Wat de media je niet vertellen over dodelijke Russische raketaanval op Soemy: ‘Ze gebruikten burgers als menselijk schild’
Europarlementariër slaat alarm over plannen van ‘sociopaten en psychopaten’ die EU besturen
‘Niet corona, maar overheid verwoestte de economie’
Reïncarnatie: waar gaan de zielen van dode mensen naartoe?
Donkere materie in verband gebracht met vijfde element ether
Nederlandse journalist aanwezig bij afscheid van Daria Doegina: ‘Hoelang moet deze waanzin nog doorgaan?’
Regeert de leugen? Deze hoogleraar zegt dat je niet moet geloven wat er in de krant staat
‘Dictator’ Zelensky houdt geen verkiezingen tenzij het Westen de rekening betaalt
“Nog nooit meegemaakt”: Doodverklaarde drenkeling komt door ‘bijzondere actie’ weer tot leven