Het hoofd van de Amerikaanse inlichtingendiensten, Tulsi Gabbard, beweerde eerder tegenover het Congres dat er geen bewijs is dat Iran een kernwapen ontwikkelt.
President Trump zei vervolgens: “Ze heeft ongelijk.” Hij voegde toe dat het hem ‘niet boeit’ wat ze had gezegd.
Vrijdag maakte Gabbard een opmerkelijke draai. In een bericht op X schreef ze dat Amerika wél informatie heeft waaruit blijkt dat Iran binnen enkele weken tot maanden een kernwapen kan ontwikkelen.
The dishonest media is intentionally taking my testimony out of context and spreading fake news as a way to manufacture division. America has intelligence that Iran is at the point that it can produce a nuclear weapon within weeks to months, if they decide to finalize the… pic.twitter.com/mYxjpJY2ud
— DNI Tulsi Gabbard (@DNIGabbard) June 20, 2025
‘Uit zijn context gehaald’
“President Trump is er duidelijk over geweest dat dat niet kan gebeuren, en ik ben het met hem eens,” schreef ze. Daarnaast zei ze dat haar eerdere verklaring ‘uit zijn context gehaald is’ door de media in een poging verdeeldheid te zaaien.
Ook Rafael Grossi, de topman van het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA), zei in een CNN-interview dat er ‘geen bewijs is dat Iran systematisch werkt aan een nucleair wapen’.
Onder valse voorwendselen
Trump heeft de VS bij deze oorlog betrokken door nucleaire faciliteiten in Iran te bombarderen, merkt de Amerikaanse journalist Patrick Lancaster op. Hij vraagt zich hardop af of de VS opnieuw onder valse voorwendselen een oorlog ingezogen zijn en waarom het hoofd van de inlichtingendiensten haar uitspraken over Iran terugneemt. Volgens hem liegt ze over Iran en Israël.
Lancaster merkt verder nog op dat er volgens Iran geen schade is aan het nucleaire complex Fordow.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Beelden van vrouw (34) die amper kan lopen na Pfizer-vaccin gaan hele wereld over
Ronald Bernard drong door tot de toplaag van de wereldelite. In dit interview onthult hij wat er gebeurde nadat hij eruit was gestapt
“Dader schietpartijen Kopenhagen mogelijk geïnspireerd door aanslag op Charlie Hebdo”
Bevestigd: Epstein had connecties met Oekraïense biolabs (en de overheid loog over betrokkenheid)
Weg met die antidepressiva. Dit goedkope en veilige mineraal werkt snel tegen depressie
Advocaat van Arno van Kessel: juridisch gezien is er geen enkele reden om hem nog langer vast te houden
Als je het hoofd van zo’n extreem angstig meisje voedt met waanideeën, dan pleeg je kindermisbruik. Waarom Greta Thunberg geen messias is
Bulgaarse onderzoeksjournaliste gaat op zoek naar herkomst virus en doet opmerkelijke ontdekkingen
De mythe van junk-DNA: Hoe broccoli prostaatkanker helpt voorkomen en bestrijden