Gojibessen, die bekendstaan als superfood, blijken ernstig te zijn vervuild met landbouwgif. Tot deze ontdekking kwam voedselwaakhond foodwatch.
In 2016 bleek dat driekwart van de gojibessen bestrijdingsmiddelen bevat. De meeste monsters bevatten tot wel 21 verschillende stoffen.
Bij zeven op de 10 gojibessen werd in datzelfde jaar de wettelijk toegestane hoeveelheid bestrijdingsmiddelen overschreden.
55 keer
Er komen overschrijdingen van wel 55 keer de wettelijk toegestane hoeveelheid op voor, aldus foodwatch.
Een deel van de aangetroffen bestrijdingsmiddelen is in de EU zelfs verboden vanwege gezondheidsrisico’s. Zeventig procent van de gojibessen was hiermee besmet.
Deze superfood bleek onder meer besmet met carbofuran, door de Europese voedselautoriteit EFSA aangemerkt als ‘zeer giftig’ met ‘gevaar voor zeer ernstige, onomkeerbare effecten’.
Potentieel dodelijke stof
Carbofuran is een zeer giftige en potentieel dodelijke stof, zowel voor mensen als zoogdieren. In de Europese Unie is de stof sinds 2007 niet meer erkend.
De vervuiling met deze stof was in twee gevallen zo erg dat er sprake was van een mogelijk acuut gezondheidsrisico voor baby’s en jonge kinderen, schrijft de voedselwaakhond.
Dit verboden en zeer giftige middel werd liefst 10 keer aangetroffen. De giftige stof bleek ook in te hoge concentraties op erwten en drakenvruchten te zitten.
Totaal onverantwoord
Het is volgens foodwatch totaal onverantwoord dat dergelijk zwaar vervuild fruit in Nederland verkocht is, zonder dat de NVWA heeft ingegrepen.
“Het is te gek voor woorden dat jij mogelijk vervuilde gojibessen hebt gegeten, zonder dat de NVWA je daarvoor heeft gewaarschuwd,” klinkt het.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Wegstrepen van schulden leidt tot Europese eenwording
Wob-verzoek over ‘pandemie van de ongevaccineerden’: ‘Er is gegoocheld met cijfers en De Jonge wist dit’
Bill Gates financiert onderzoek naar chemtrails
VN-baas Guterres: coronamaatregelen worden gebruikt om mensenrechten te beperken
Oekraïense leger schiet eigen F-16 neer, piloot overleden
Bewijst blunder bij de Oscars dat we in een computersimulatie leven?
Scans van graftombe Toetanchamon onthullen verborgen kamers die ‘mogelijk ontdekking van de eeuw bevatten’
SEH-arts: ‘We moeten stoppen met aanwijzen van ongevaccineerden als zondebok’
Nieuw bewijs voor revolutionaire theorie over het bewustzijn