
In het Poolse woiwodschap West-Pommeren zijn een aantal megalithische tombes ontdekt. Vanwege hun enorme omvang worden ze ook wel ‘Poolse piramides’ genoemd.
Volgens Radio Szczecin zijn door de Universiteit van Szczecin minstens 18 reusachtige megalithische tombes gevonden. De bouwwerken zijn driehoekig van vorm en omgeven door stenen blokken. Ze zijn ontdekt met behulp van geografische informatiesystemen en lasertechnologie.
De structuren waren oorspronkelijk drie meter hoog, 150 meter lang en zes tot 15 meter breed. Ze waren lastig te vinden omdat ze zich in een oud bos bevinden. Archeologen hebben bij de bouwwerken stukken aardewerk en andere voorwerpen gevonden.
Nieuwe tombes
De tombes zijn waarschijnlijk gebouwd door mensen van de trechterbekercultuur, die tussen het vijfde en de derde millennium voor Christus in Europa leefden.
Met behulp van moderne technologie werden niet alleen objecten gevonden die al bekend waren, maar ook nieuwe tombes. De megalithische structuren in Polen zijn alleen in bosrijke gebieden bewaard gebleven. Op andere plekken hebben ze plaats moeten maken voor landbouwgrond.
Mysterie
De monumenten worden net als Stonehenge omgeven door mysterie. Er zijn overeenkomsten tussen tombes in Polen en West-Europa. De structuren zijn daarnaast even oud als Stonehenge.
Archeologen werden voorheen gedwongen propaganda te verspreiden over het verleden. De voorouders van de Poolse christenen moesten worden omschreven als een Slavisch volk. Duitse archeologen bewezen echter dat de megalithische tombes konden worden gelinkt aan de Germanen. Er is ook een theorie die stelt dat ze zijn gebouwd door de Kelten.
[Archaeology, Ancient Origins]
Buiten de baan van Neptunus bevindt zich een ongeïdentificeerd object dat niemand kan verklaren
Video: Burgemeester zakt in elkaar tijdens persconferentie
Aanslag Manchester mogelijk gemaakt door politici. Dit is het beleid dat moord indirect toestaat
Je gedachten kunnen ongekende krachten losmaken
Ex-wetenschapper claimt dat NASA knoeit met foto’s om dingen te verbergen (en hij is niet de enige)
Advocate over WHO-richtlijnen voor seksuele opvoeding van kinderen: ‘Dit is ziekelijk gestoord’
Politicus deelt brief: ‘banken bemoeien zich op een steeds meer intimiderende manier met je privézaken’
Bofuitbraak VS treft vrijwel alleen ingeënte leerlingen
Schokkend: bij deze goede doelen verdient de directeur meer dan een minister