Minder dan een week voor de terroristische aanslagen in Brussel, waarschuwde de Turkse president Erdogan al voor mogelijke bomaanslagen in Europese steden, waaronder Brussel.
“Er is geen reden om aan te nemen dat de bom die in Ankara ontplofte niet kan exploderen in Brussel of welke andere Europese stad dan ook,” zei Erdogan op 18 maart tijdens de herdenking van de Slag om Gallipoli in de kustplaats Canakkale.
Enkele dagen daarvoor, op 13 maart, ontplofte er een bom bij een bushalte in Ankara, waarbij 37 doden en 120 gewonden vielen. Het Turkse staatshoofd gaf Koerdische radicalen de schuld van de aanslag.
Enkele dagen na de uitspraak van Erdogan werd Brussel getroffen door een aantal explosies waarbij meer dan 30 doden en honderden gewonden vielen.
Dit doet denken aan de verspreking van de Amerikaanse president George Bush in 2005 toen hij de namen van de Iraakse president Saddam Hoessein en Al Qaida-leider Osama bin Laden door elkaar haalde tijdens een persconferentie in het Witte Huis.
De Turkse regering wordt verdacht van het steunen van IS-terroristen en wordt ervan beschuldigd betrokken te zijn bij illegale oliehandel met de terreurgroep.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Allereerste Aboriginal-vrouw in Australisch parlement houdt emotionele toespraak (video)
Armste president houdt bijzondere toespraak voor algemene VN-vergadering (video)
‘Ik hielp bij de opbouw, tot ik de fraude zag’: WEF-insider ontmaskert The Great Reset
Vrije energie: 13-jarige uitvinder maakt op Tesla geïnspireerd apparaat dat stroom uit de lucht haalt
‘Gluiperige’ Rob Jetten stevig onder vuur: ‘Weg met D66! Levensgevaarlijke oorlogspartij’
WikiLeaks-baas Assange: “Terreurgroep IS gecreëerd door de CIA”
Peggy wordt belaagd door een satanisch netwerk dat haar gruwelijkheden laat ondergaan, maar de politie gelooft haar niet
‘De gedwongen elektrificatie van ons wagenpark duwt ons in de afgrond’
De mythe over calcium: Hoe je echt sterke botten krijgt