Het Bulgaarse plaatsje Tsaritsjina wordt ook wel het Area 51 van Bulgarije genoemd. In de jaren negentig groef het Bulgaarse ministerie van Defensie er een groot gat.
Uiteindelijk werd het project stilgelegd en het gat volgestort met beton.
Veel lokale bewoners en onderzoekers maakten melding van vreemde lichten in het gebied. Sommigen claimden te zijn geraakt door een ‘krachtige lichtstraal’.
Buitenaards
Ook zeiden verschillende lokale bewoners dat ze stemmen hoorden.
Complotonderzoekers claimden dat het leger een driehoekig object had opgegraven, dat buitenaards zou zijn.
Uit een documentaire die in 2007 werd uitgezonden op de Bulgaarse staatstelevisie bleek dat de meeste legerdocumenten over het gat waren verdwenen of vernietigd.
In 1992 gaf de Bulgaarse kolonel Tsvetko Kanev een tv-interview over het project, waarin hij onder meer verwees naar een boek dat hij erover had geschreven.
Humanoïde figuur
Kanev vertelt daarin dat het leger op een diepte van zo’n vijf meter op een rechthoekige steen was gestuit.
Het leger besloot dieper te graven en stuitte al snel op een tweede barrière, een plaat in de vorm van een holle lens.
Rechts ervan was een muur te zien in de vorm van een humanoïde figuur die vele malen groter was dan een mens.
Onbekende metaalsoort
Volgens een soldaat die anoniem wilde blijven werden onderzoekers geraakt door een krachtige lichtstraal toen ze de plaat, die ‘bestond uit een onbekende metaalsoort’, probeerden op te hijsen.
Plotseling stonden ze voor een 1,5 meter hoge tunnel met een zilvergrijze vloer en extreem gladde muren, die waren voorzien van onbekende tekens.
Onzichtbare muur
Kolonel Kanev claimde dat één van zijn collega’s iedere keer dat hij erdoorheen wilde gaan, werd teruggeworpen alsof hij tegen een onzichtbare muur opliep.
Angst voor het onbekende en gevaren en mysteries die verborgen lagen in de tunnel zorgden er volgens Kanev uiteindelijk voor dat het leger besloot om het gat te dichten.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






De Jonge laat ons meebetalen aan schadeclaims: ‘Weg met die vent!’
Astronomen herleiden mysterieuze radiogolven uit de ruimte naar bron. Dit weten we tot nu toe
Moederschepen verschijnen in Russisch luchtruim (video)
Wierook beter tegen eierstokkanker dan chemotherapie. Is dit straks de nieuwe therapie?
NOS verzint nieuws, manipuleert berichten en doet aan statistisch downplayen. Dit kan zo niet langer
Speciaal aanklager Robert Mueller hielp 9/11-onderzoek in de doofpot te stoppen. Waakhond komt met nieuwe onthullingen
Gideon van Meijeren sprak niet over bezetten van Tweede Kamer: ‘Een slordig geknutseld filmpje’
Lees en huiver: deze lijst met voorgestelde belastingverhogingen publiceerde Kaag op 10 augustus
Politieke leugens rond gifgasrel ontmaskerd. Het ligt er nu wel heel dik bovenop!