Dolfijnen bieden vissers in het Braziliaanse Laguna een helpende hand. Tuimelaars drijven harder richting de vissers en door met hun staart op het water te slaan geven ze aan dat de vangst gereed is.
Volgens lokale bewoners werken de dieren al generaties lang samen met de vissers, maar onderzoekers bestuderen het gedrag pas twee jaar.
Onder meer werd ontdekt dat zo’n 50 dolfijnen in de groep van 150 de vissers komen helpen terwijl de rest op afstand blijft. De 50 helpers drijven de vissen daarop als een herdershond in de richting van de vissersnetten.
Bondgenootschap
Terwijl de dolfijnen naderen slaan ze met hun snuit en staart op het water zodat de vissers weten dat de vangst binnen is. De onderzoekers proberen nu te achterhalen hoe de jongere dolfijnen worden getraind om mee te helpen.
Het blijft vooralsnog een mysterie waarom de dolfijnen de vissers helpen. Ze krijgen er niets voor terug. Zoeken ze toenadering? Is dit het begin van een bondgenootschap tussen mensen en dolfijnen? Of zagen ze hoe moeilijk de vissers het hadden en bieden ze simpelweg een helpende hand?
Bron: Dailymail.co.uk
Gerelateerd:
- Zeldzame redding 30 gestrande dolfijnen (video)
- Dolfijnen groeten elkaar door namen uit te wisselen
- ‘Walvissen en dolfijnen verdienen dezelfde rechten als mensen’
- Scheepsgeluid leidt tot stress bij walvissen
- Walvissen geven dolfijnen een lift (video)
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Bianca Witzschel is één van de meer dan 1000 coronakritische Duitse artsen die worden vervolgd: zo erg is het gesteld
Statines en CoQ10: wat de farmaceutische industrie je nooit vertelde
Historisch vonnis: Italiaanse rechter vernietigt schorsing van niet-gevaccineerde psycholoog
Het is begonnen: overheid verbiedt blad dat kritisch staat tegenover het regeringsbeleid – ‘Onvoorstelbaar’
Britse topagent: “Groot-Brittannië dreigt een politiestaat te worden”
‘Haal energiedrankjes uit de supermarkt’
BBBaantjesmachine: BoerBurgerBeweging heeft 4 jaar lang niets bereikt voor boer en burger
Graancirkel onthult ‘nieuw Stonehenge’ in Ierland. Waar werd dit monument voor gebruikt?
Media liegen over Rusland. Zie hier hoe voormalig FBI-baas deze mainstream media in hun hemd zet