Klokkenluider Huig Plug is in het bezit van documenten die behoren tot een staatsgeheim over een aanslag op een bondgenoot.
In 2015 werd er een aanslag gepleegd op de Bataclan in Parijs. “Ik ben kennisdrager van een geheim hoofdstuk uit deze aanslag en het spoor leidt naar Nederland.”
De terreurverdachte die de wapens heeft geleverd voor de aanslag op Bataclan komt uit Nederland en het Openbaar Ministerie heeft deze persoon vrijgelaten in samenwerking met de baas van alle gevangenisdirecteuren en de baas van de politie, aldus Plug.
In de doofpot gestopt
Hij werd de afgelopen jaren als boodschapper ‘keihard aangevallen’. “Ik word al vijf jaar achter elkaar vervolgd.”
Plug heeft de documenten in de Tweede Kamer uitgereikt aan ‘mensen die het behoren te weten’. “Zij behoren op te treden, want er is een aanslag gepleegd, er zijn bijna 90 doden gevallen in Bataclan en de Nederlandse Staat is erbij betrokken, en dat hebben ze in de doofpot gestopt. En ze hebben mij als boodschapper zwaar aangepakt.”
Dick Schoof weet ervan, want zijn topambtenaren hebben valse aangiftes tegen mij gedaan, stelt Plug.
Dat is helemaal ongelooflijk, hallucinant
Op het moment van de aanslag hielden zes Franse militairen de wacht voor de concertzaal. Terwijl binnen mensen werden afgeslacht, stonden zij buiten te duimendraaien. Ingrijpen was ‘niet voorzien in hun rules of engagement’.
“We weten dat de gendarmerie niet is tussengekomen toen ze ter plaatse was. We weten dat er zes gewapende militairen voor de Bataclan stonden die niet zijn tussengekomen op het moment dat het bloedbad in de Bataclan aan het gebeuren was. Ze waren van mening dat ze niet moesten tussenkomen, omdat dat zo niet in hun ‘rules of engagement’ stond. Die regels schreven voor dat ze enkel zichzelf moesten beschermen. Dat is helemaal ongelooflijk, hallucinant,” zei toenmalig parlementslid Georges Dallemagne op Bel RTL.
Hoewel de militairen die voor de Bataclan stonden in de meerderheid waren en veel levens hadden kunnen redden, mochten ze niet ingrijpen. Volgens L’Obs kregen ze te horen: ‘De slachtoffers worden later gered, zonder steun van het leger’.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Deze studie over sterfte na coronaprik bleef onder de radar: ‘Behoorlijk ontnuchterend, moet even slikken zijn’
Is ons zaaigoed van de natuur of van Monsanto?
Wetenschappers Moderna waarschuwen dat mRNA-vaccins risico’s met zich meebrengen
Martelpraktijken, verkrachtingen en moord: lees dit schokkende onderzoek naar de moederorganisatie van het Wereld Natuur Fonds
Minister Slob wil kinderen testen op school: ‘Complete waanzin!’
Alien-acteur claimt echte aliens te hebben gezien. Hier vertelt hij voor het eerst over zijn bijzondere ervaringen
Bosbranden Australië leggen bouwwerken ouder dan de piramides bloot. Maar wat zijn het?
Pepijn van Houwelingen stelt Kamervragen over toetreding minister Brekelmans tot Young Global Leader-programma WEF
‘Stikstofcrisis’ is verzonnen door wat nutteloze ambtenaren en beroepsklagers. Wat ze je niet vertellen