Filosoof Andrea Speyerbach deed aan tafel bij blckbx een boekje open over de “onafhankelijke” rechtspraak in Nederland.
“Ik heb wel eens gehoord dat rechters hebben besloten om anders te vonnissen omdat de persoonlijkheid van de advocaat hen niet aanstond,” zei ze in gesprek met Ancilla van de Leest.
“Of dat ze de stijl van de advocaat niet fijn vonden. Of dat ze dachten van: dat is een wappie-advocaat. Ik heb geen zin om deze gelijk te geven.”
Andrea Speyerbach doet een boekje open over de ‘onafhankelijke’ rechtspraak in Nederland: “Ik heb wel eens gehoord dat rechters hebben besloten om anders te vonnissen omdat de persoonlijkheid van de advocaat hen niet aanstond. Of dat ze de stijl van de advocaat niet fijn vonden.… pic.twitter.com/vlCSUTUKtf
— Strijder124 (@Strijder124) March 17, 2026
Rechters hebben veel macht en van zichzelf denken ze dat ze recht spreken zoals zij het vinden, aldus Speyerbach. “Maar elke eerstejaars rechtenstudent of filosofiestudent weet dat de regel niet de interpretatie afdwingt,” benadrukte ze. “Dus dat je heel veel vrijheid hebt in interpretatie van wetgeving, van regels.”
Speyerbach was te gast bij blckbx om te praten over de rechtszaak die ze heeft aangespannen tegen de Staat omdat die volgens haar verzuimt haar verantwoordelijkheid na te komen. De overheid heeft de plicht onze cultuur te beschermen, zeker wanneer die onder druk staat door externe invloeden, zoals massa-immigratie. Ook oud-minister Gouke Moes heeft zich aangesloten bij deze rechtszaak.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack voor exclusieve content.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Nederland zit tot over de oren in het Epstein-dossier: ‘de mainstreammedia falen hier echt grandioos’
Spoeddebat aangevraagd over buitensporig politiegeweld op Malieveld: ‘Burgemeester meet met twee maten’
Chemtrails: wat ze al die tijd voor u verborgen hielden
Jeffrey Epstein vertelde bewakers dat iemand hem probeerde te vermoorden. Dood beruchte miljardair doet veel vragen rijzen
Ondernemersadviseur waarschuwt voor “Kaag-lijst”: ‘Dit gaat jou hard raken’
Reuzen in Zuid-Afrika (video)
Mexicaanse oud-president roept op tot legalisering cannabis
“Ebola-slachtoffers staan op uit de dood”
51 jaar na de moord op JFK: complottheorieën zijn nog springlevend