Mens en Dier

Bisschop legt uit hoe religie is bedacht om mensen onder de duim te houden

Help door deze info met jouw kennissen op je socials te delen!
Er is helaas geen gesproken versie van dit artikel beschikbaar

Geweld, bedreigingen en vijandige bejegening van moslims komen vaker voor dan uit meldingen bij politie en antidiscriminatiebureaus blijkt. Vooral vrouwen met een hoofddoek zijn vaak slachtoffer van moslimhaat, blijkt uit het onderzoek Islamofobie in zicht.

De meeste incidenten gebeuren op straat, in winkels of in het openbaar. Mensen zeggen discriminatie niet te melden omdat ze geen vertrouwen hebben in overheid en politie. Volgens Cyriel Triesscheijn, directeur van antidiscriminatiebureau RADAR, is discriminatie van moslims ten opzichte van 2014 verdubbeld.

---Lees verder na dit advertentieblokje---
Haatberichten

Waar komt die islamofobie vandaan? Deze maand publiceerden onderzoeksjournalisten David Cronin, Sarah Marusek (Universiteit van Johannesburg) en David Miller (Universiteit van Bath) een uitgebreid rapport over de Israël-lobby, die zowel in de Verenigde Staten als in de Europese Unie veel financiële steun blijkt te geven aan mensen en organisaties die onder meer islamofobe berichtgeving produceren.

Met hun rapport brengen de drie onderzoekers een netwerk aan de oppervlakte dat tot nu toe altijd aan de openbaarheid was ontsnapt. De in het rapport genoemde organisaties en personen produceren en promoten haatberichten tegen Arabieren en moslims in de Europese Unie, onthullen de drie journalisten.

Zij noemen onder andere de European Friends of Israel, de Europe Israel Press Association en de European Coalition for Israel. In het rapport toont het drietal voorts aan dat Amerikaanse krachten een aanzienlijke invloed uitoefenen op het Midden-Oostenbeleid van de EU.

Menselijke systemen

De gepensioneerde bisschop John Shelby Spong zei in 2006 al tijdens het NBC-programma Dateline dat religie wordt gebruikt als controlemechanisme. Islamofobie blijkt in deze context een krachtig wapen te zijn. De moddercampagnes die door de lobbyisten zijn gelanceerd, hebben onder het volk geleid tot veel angst en woede. We zien hoe de islam wordt gebruikt als excuus om andere landen binnen te vallen en strengere veiligheidsmaatregelen af te dwingen.

Spong zegt in onderstaand filmpje dat religie altijd draait om het onder de duim houden van mensen. Dat is iets wat mensen niet echt kunnen begrijpen, legt hij uit.

Het probleem met religie is volgens hem dat iedere kerk beweert de ware kerk te zijn. “God is geen christen, God is geen jood of een moslim of een hindoe of een boeddhist; dat zijn allemaal menselijke systemen die mensen hebben bedacht.”

Verantwoordelijkheid

“Als je enerzijds de hemel hebt als plek waar je wordt beloond voor je goedheid, en de hel is een plek waar je wordt gestraft voor je kwaad, houd je de bevolking in feite onder de duim,” zei Spong. “En dus hebben ze deze plaats van vurige kwelling gemaakt waar menig christen als de dood voor is. Dat is allemaal onderdeel van het controlemechanisme.”

Spong stelde dat de kerk niet wil dat mensen volwassen worden, omdat je volwassenen niet gemakkelijk onder de duim kunt houden. “Daarom praten we steeds over herboren worden. Als je herboren wordt ben je nog steeds een kind. Mensen moeten niet herboren worden. Ze moeten volwassen worden. Ze moeten de verantwoordelijkheid nemen. Voor zichzelf en voor de wereld.”

[Collective-evolution]

Interessant

Vond je dit interessant?
Klik hieronder en deel het op je Socials!
+
Meld je aan op onze gratis PUSH meldingen
Aanmelden
?
+
Volg ons op ons gratis Telegram kanaal
Volg Ons
?
+
Steun ons met een vrijwillige bijdrage
Doneer
?
2 1 stem
Artikel waardering

Robin de Boer

Robin de Boer (1983) heeft Economische Geografie gestudeerd aan de Rijksuniversiteit Groningen. Hij is sinds juni 2014 werkzaam als hoofdredacteur van NineForNews.
Aanmelden
Laat het mij weten wanneer er
guest

61 Reacties
Oudste
Nieuwste Meeste stemmen
Inline Reacties
Alle reacties zien
Kalki
Kalki
9 jaren geleden

God bestaat niet, wel een hogere orde van Meesters en Hoge Wetenschappers.

Veldhuusen
Veldhuusen
9 jaren geleden

Ben blij dat ik geen religie volg, hoewel de haat tegen israel wordt ook ondersteunt door grote groepen en organisaties. De leugen regeert over de wereld. Ook op deze website wordt je net zo goed beinvloed tegen Israel . Wat dat betreft is het overal dezelfde en de waarheid is ver weg.

Dnnnoz
Dnnnoz
9 jaren geleden

verantwoording? Iemand?

ferrimassi
ferrimassi
9 jaren geleden

En andersom? Oh wacht even, daar zijn geen meldpunten en belangenclubjes voor. De hoofddoek is een symbool van cultureel imperialisme en komt geeneens in de koran voor. Ook is het een tuf in het gezicht van de nederlandse vrouw die decennia voor gelijkheid heeft gestreden. Dat je anders word behandeld en dmv van dit soort gebruiken je jezelf feitelijk segregeert van de rest van nederland is vragen om problemen. Assimileer of vertrek. Er is in dit land geen ruimte voor vrouwenonderdrukking en arabisch imperialisme. Als je er echt bij wilt horen geef je je kinderen nederlandse namen en zweer je dit soort achterlijke gebruiken af. “Islamophobie” is niet meer dan een instrument terechte kritiek naar de prullenmand te verwijzen.

Berenbotje
Berenbotje
9 jaren geleden

“Spong zegt in onderstaand filmpje dat religie altijd draait om het onder de duim houden van mensen. Dat is iets wat mensen niet echt kunnen begrijpen, legt hij uit”.

Spong is geen geleerde op het gebied van godsdienswetenschappen, lijkt mij.
Religie is juist bedoeld om de mens te bevrijden uit z’n zelfzucht en materialismezucht.

Bovendien zou Spong moeten weten dat alleen de godsdiensten die in het MO ontstaan zijn, claimen de ENIGE WARE te zijn en de ENIGE WARE GOD te aanbidden. Boedhisten (grootste gedeelte) geloven niet eens in een God en voor Hindoes is de gehele oneindige Universum met alles erop en eraan een manifestatie van God.

René van Zalk
René van Zalk
9 jaren geleden

De koran, die staat pas vol met discriminerende teksten, om nog maar te zwijgen over de sharia. En het ergste is: de aanhangers brengen het ook nog in de praktijk.

Groetnnn uut Nunspeed.

bert s
bert s
9 jaren geleden

De politiek heeft de laatste 40 jaar op een slinkse wijze de rol over genomen van de religie. Zij zijn nu degene die angst prediken en ons vertellen wat goed of slecht is.

pietje
pietje
9 jaren geleden

Er is geen GOD wij zijn god en wij moeten ons gedragen alzo !! Wij moeten ons opstellen en gedragen als een beter mens !!!

Hansz Pint.
Hansz Pint.
9 jaren geleden

Eens, ooit… keek men naar boven en bedachten een naam voor het onzichtbare onnoembare en gebruikten die naam om het goedgelovige volk te manipuleren, en…. te beloven, te belonen en te straffen.
dat… hebben alle culturen op deze wereld zo gedaan, want het is zo geweldig een onzichtbare vriend/vijand te hebben die je kunt gebruiken om de volgelingen naar JOUW pijpen te kunnen laten dansen.

Er is een ORDENEND PRINCIPE in het universum.

Daar kan geen menselijke interpretaite aan worden gehangen, al heeft elke cultuur dat wel gedaan om bovenstaande redenen, manipulatie van de gelovige.

Niemand weet…. NIEMAND!

Pinokkiocratie
Pinokkiocratie
9 jaren geleden

Om god te begrijpen moet je goddelijk denken.
God is absoluut, daar kan relativiteit het niet van winnen.
Velen zijn helaas niet capabel om de almacht te begrijpen die boven menselijk verstand uitstijgt.
200 jaar antichrist propaganda heeft goed zijn werk gedaan.

josie
josie
9 jaren geleden

Vrouwen met hoofdoek zijn vaker slachtoffer. Ik denk het niet. Wij hebben in een wijk gewoont tussen vele moslims en onze dochters krijgen om de haver klap te horen dat ze hoeren waren. Toen onze oudste negen jaar was begon dat en dat eindigde toen wij gingen verhuizen en ja mede daardoor zijn wij verhuist. Voor onze kinderen was die wijk niet om te harden.
Ja zelfs blanke kinderen worden uit gescholden als hoeren, Maar die problemen van rassisme schuiven we aan de kanten want het zijn maar blanken vrouwen en kinderen die daar last van hebben. Als we iedere keer van dat geschel op ons moeten melden van dit sort burootjes zitten vele die in zo’n wijk wonen dagen daar door te brengen.
Gewoon verder leven plaats van klagen moslims vrouwtjes, want ook wij blanken hebben ook last van vele mannen en zonen van jullie.
Het leven gaat gewoon verder en trek alles niet zo naar je toe. Bne je dik word je gepakt en heb je rood haar word je gepakt en ag zo maar door. Iedereen komt aan de beurt en je ontwikkeld er eelt voor. De werels is helaas hard en niet doen of rassisme alleen door blanken gebeurt, want ook de moslims doen er hard aan mee helaas. Wij zijn alle mensen met onze goede eigenschappenen slechlte eigenschappen en zullen toch samen moeten leven en dat heel de tijd naar de blanken gewezen word maakt het leven tussen ons alle niet beter op, als men zelf ook niet eens in de spiegel kijkt, want ook wij blanken vrouwen hebben het niet altijd makkelijk.
Want ik als moeder zijnde moest mijn kind van negen al uitleggen wat een hoer was en dat vond ik ook niet makelijk. Maar ik deed er ook niet moeilijk erover en ging ook niet klagen bij een 1 of ander burootje. Kom op zeg!

Alain
Alain
9 jaren geleden

Hoewel ik hem gelijk geef begrijp ik niet echt zijn standpunt. Als bisschop behoort hij tot de hoogste clerus van de religie. Wilt hij nu zeggen dat hij heel zijn leven geweid heeft om mensen onder de duim te houden?

ET conactee
ET conactee
9 jaren geleden

Deze bisschop liegt.
Maar dat is niet zo vreemd. Want hij is Rooms Katholiek. En die lui zijn gek. Ze bidden naar Maria, ze vallen plat op hun gezicht voor beeldjes van Maria. Ze hebben nota bene de Bijbel veranderd om beeldjes te kunnen vereren. De paus heeft Jesus een loser genoemd, Darwin omarmt en hij is vorige week moslim geworden.
En nu komt een bisschop ons vertellen dat er geen hel is.

En ik vertel dat er wel een hel is. Dat zijn plaatsen waar mensen door Draconiers en reptillians worden gemarteld.

Mij fopt ie niet. Hij is hier de satanistische pedofiel met het motief om te liegen, en ik ben dat niet.

kael
kael
9 jaren geleden

Vooraleer je dit leest, ik ben geen racist maar na dit schrijven misschien voor velen wel, maar in een democratie mag ik mijn waarheid wel vertellen hè.
Het klopt volledig dit artikel. Zie maar wat de Kerk in geschiedkundige termen uitgedrukt tot voor kort allemaal uitstak: heksenvervolging, Mont-Segur, Maria Magdalena, … . Maar evenzeer ISLAM is iets wat in onze cultuur niet thuishoort. Voor een groot deel zijn we weg geevolueerd uit het onderdrukken van de vrouw, rein en onrein vlees, etc. … Godsdienst wordt door ons en dat bewijst oa deze site met de nodige kritische blik bekeken en in vraag gesteld. Helaas moslims zijn nog niet aan deze gedachte toe tevens heeft deze bevolking een bijna onuitputtelijke drang om anderen goedschiks of kwaadschiks te onderwerpen aan deze hatelijke vertaling van ‘wat goed zou moeten zijn’
Dus welke uitleg je er ook aan geeft dit is onverzoenlijk met onze gedachte van ‘vrijheid’ Voor Moslims is hun hypochriet geloof in Mohamed enkel maar een reden om anderen te onderdrukken en te onderwerpen, een moderne kruistocht tegen de vrije gedachte. Een bewijs daarvan is kleding en de manier waarop men zich kleedt, niets vreems in het Oosten maar hier, een dagdagelijks karnaval. Vele burgers zijn dit moe en het politiek correct systeem van bepampering creëert bij de burger een gevoel van onmacht waaruit agressie ontstaat. Dit in een notendop.

andré
andré
9 jaren geleden

Als we nou eens allerlei soorten Groepen zouden ontbinden , en ons als een Individu zouden gedragen , zou het probleem dan niet over zijn ?

Vrijdenker
Vrijdenker
9 jaren geleden

De Stichters van een religie hebben allemaal het Plan van God voor de verdere ontwikkeling van de mensheid gebracht. Na hun verscheiden hebben mensen dit naar hun eigen hand gezet om anderen te beheersen en onder de duim te houden. Daarom komen er ook steeds opnieuw zulke Boodschappers van God, om alles weer te herstellen!

Kalki
Kalki
9 jaren geleden

De ware religie zegt kreeer zoveel mogelijk rampenbestrijdingscentra, want wij moeten zelf onze problemen oplossen, weliswaar met behulp van buitenaardsen, en daar er verder geen God bestaat.

trackback
Eindtijdsignalen en ander nieuws, verzameld door: Arie Goedhart | Silvia's Boinnk!!!
9 jaren geleden
Onno
Onno
9 jaren geleden

Als Spong het zegt, zal het wel kloppen……toch?

Jankertje
Jankertje
9 jaren geleden

Ik vind dat jullie je geheel verkeert uiten!!

Het moet zijn dat Religie de mens BEGELEIDE.

Onder de duim houden is een manipulatieve uiting om het negatief te laten overkomen. Helaas is de mens nog te dom om zichzelf te kunnen sturen en moet het voor de mens gedaan worden maar de EGO van vele is nog te groot om dat de erkennen. Zoals ik kan lezen is dat hier net zo!

Elise49
Elise49
9 jaren geleden

Hoogpriesters(en families) maken/maakten de dienst uit. Zij maken/bedenken de wetten. In alle tijdperken. Rechterhanden(richteren) van vorsten. Het woordje rechter komt daar vandaan. Zie geschiedenis/oudheid. Geloof is een middel om mensen te groeperen. We krijgen nu te maken met een technologie geloof. Is nog gevaarlijker, want die kijkt niet naar leven.(maken we elke dag mee) Die wil leven(element hout/al het levende) juist reduceren/overnemen om aarde weer in oude staat terug te brengen.
In feite werkt iedereen mee aan zijn eigen ondergang. Worden de overblijvers opnieuw met DNA gemixed om nog meer slaaf te worden(je mag/kunt niet meer zelf denken)Zie bijbel verhaal over nimphen. Hier komt het anti vrouw denken vandaan. Willen we als huidig mens blijven bestaan, dan zullen we dit moeten doorbreken. En dat is moeilijk. Mede door constructies/systeem.

snavel
snavel
9 jaren geleden

Religie legt wetten en regels op en is goddeloos. Gevangenschap en onderdrukking is het gevolg.
Geloof legt anderen geen juk op en geeft vrijheid.

josie
josie
9 jaren geleden
Scafa
Scafa
9 jaren geleden

Dit zeg ik al een tijd tegen mensen en al een hele lange tijd : God is geen religie nergens in de gehele heilige schriften staat geschreven dat God zeg ik ben Christen of Moslim of welke religieuze groeperingen dan ook!!!

God sprak en het was er God sprak persoonlijk met al zijn profeten Mozes, Abraham ,Jozef,Jacob,David en ga zo maar door hij had een persoonlijke relatie met zijn profeten en zei altijd mijn volk of mijn kinderen kinderen van Israel volg mij en gehoorzaam mij en het zal je goed gaan.

Religie is door mensen bedacht en God zegt onderzoek de geschriften naar waarheid en onderzoek de zuiverheid ervan.

Waarom ? zo dat jullie mensen kunnen zien dat God geen religie is!!!

God de al machtige goddelijke universele bron van leven licht en liefde die ons levensadem is , is aan geen enkele RELIGIE VERBONDEN HIJ VRIJ HIJ IS GOD JE LEVENSKRACHT DAG EN NACHT WIE WEET OF JIJ MORGEN NOG LEEFT HIJ IS HET DIE JOU LEVENS ADEM GEEFT EEN ZIEL EN GEEST HIJ IS HET DIE JOU IN HET BINSTE VAN JE MOEDERS BUIK AAN EENSTUK WEEFDE IN HET VERBORGEN WAAR GEEN MENS JOU NOG KON ZIEN EN JOU DAAR AL JOU LEVENS ADEM GAF JOU NEUS JE MOND OREN OGEN TENEN ARMEN BENEN VINGERS HANDEN VORMDEN NAAR ZIJN WIL EN GODDELIJKE KRACHT OOK HIJ IS HET DIE HET WEER TERUG KAN NEMEN OP EEN MOMENT DAT JIJ DAT NIET VERWACHT!!!

DUS ZEG NOOIT NIET DAT ER EEN GEEN GODDELIJKE BRON VAN LICHT EN LIEFDE BESTAAT ANDERS WAREN WE NIET HIER OP DE DAG VAN VANDAAG HET LEVEN IS EEN ZEIDEN DRAAD DUS STOP MET HAAT EN LEUGENS VERSPREIDEN EN BEGIN RELIGIE TE VERMIJDEN!!!

JAH BLESS NO STRESS

NAJETHÉ

KEEP DA LOVE IN YOUR HEARTS AND COME OUT REAL THE WORLD IS FULL OF FAKE EVIL PEOPLE YOU BEDDA GET DOWN WIT THE REAL ONES !!!

LIVE IN PEACE & LOVE

Westbound
Westbound
9 jaren geleden

@ET conactee, 06.31: je liegt door te zeggen dat deze priester Rooms Katholiek is. Hij is namelijk Anglicaans Katholiek en da’s heel wat anders. Overigens vraag ik me af of hij priester geworden is en geen maatschappelijke carriére nagestreven heeft.

BerendW
BerendW
9 jaren geleden

Niet alleen om ”onder de duim te houden”’ het is ook een excuus voor alleen maar ellende op Aarde, alles voor God, dat er veel haat is tegen de islam is natuurlijk vooral aan zichzelf te verwijten omdat de eeuwige samenspanning van de leiders uit Saudi-Arabie (steunt ISIS?) , Turkije en VAE met de VS en Israël zorgt ervoor dat het beeld bevestigd wordt dat religie (zowel christen, islamitisch of joods) niks anders is dan een politiek excuus om verdeeldheid, oorlog en spanning op de wereld te creëren.
Ik ben geen populist dit zou ik ook zo over katholieken, zionisten en de protestanten vinden.

Jansen
Jansen
9 jaren geleden

Bij ons is het niet “OMG“ maar “OMA“
We willen niemand beledigen maar we geloven niet in (voor ons) een sprookje oid.
Wetenschap is ons geloof.
En dan kom je al gauw op O My Alien ipv god.
De somieten zaten en zitten nog steeds het dichtste bij de waarheid.
De reptielen en illuminatie lachen ons mensheid vaak uit, mede om ons kudde gedrag, grazend blind, levende de leugens uit te voeren. Duik in de ware history die steeds moeilijker te vinden is (waar voor gezorgd word). Ondek o.a dat er aan ons dna gesleuteld is. Doe een studie/zelf studie symboliek erbij en ontwaak uit uw matrix. Wat betreft de reptilians doe daarnaast onderzoek naar de “zogenaamd aardse uitvinding“-“Liquid crystals“ Zo zul je sneller op de hoogte komen hoe ze mede met een verder gevorderd systeem ze ons iedere dag weer voor de gek houden. Met enig door zetting vermogen met HD, en slomo kun je ook enkelingen er tussen uit halen.

Max
Max
8 jaren geleden

De weg van Jezus leidt tot leven. De weg van Mohammed leidde tot de dood. Mohammed legde de fundering van de islam, en was direct en indirect betrokken bij vierenzeventig overvallen, expedities of volledige oorlogen…Volgens Bill Warner (directeur van het Center for the Study of Political Islam) en een groep wetenschappers, in de afgelopen 1400 jaar zijn in totaal ongeveer 270 miljoen ongelovigen/niet-moslims omgekomen ter meerdere glorie van de ISLAM!…Het aantal christenen dat vermoord werd tijdens de jihad ligt op ongeveer 60 miljoen, waarvan alleen al 50 miljoen in de 20e eeuw in Afrika. In Somalië werden de afgelopen jaren 1,5 miljoen christenen afgeslacht door moslimbendes.In India moesten 80 miljoen hindoes het met de dood bekopen sinds moslims het land binnenvielen, waardoor het land uiteindelijke halveerde in omvang.Begin vorige eeuw pleegden de Turken op circa 1 tot 1,5 miljoen Armeniërs genocide en werden bijna een miljoen Grieken uitgemoord… ..Jezus en zijn vroege kerk keerden de wereld ondersteboven met hun boodschap en vreedzame verspreidingsmethode….De grote meerderheid van de moslims zijn onwetend over de islam….

Back to top button
61
0
We lezen graag je reactie!x