Voor het eerst is waargenomen hoe dolfijnen nauw samenwerken om een gewond groepslid te redden.
Kyum Park van het Onderzoeksinstituut voor Walvisachtigen in de Zuid-Koreaanse stad Ulsan volgde in juni 2008 een groep van 400 gewone dolfijnen in de Japanse Zee.
Op een ochtend zagen Park en zijn collega’s 12 dolfijnen die dicht bij elkaar zwommen. Een vrouwtje was in moeilijkheden geraakt. Het dier leek haar borstvinnen niet meer te kunnen bewegen.
Ademen
De andere dolfijnen verzamelden zich om het gewonde dier heen en ondersteunden haar van onderen. Na een half uur vormden de dolfijnen een reddingsvlot: ze zwommen naast elkaar en droegen het gewonde vrouwtje op hun rug. Ze hielpen haar met ademen zodat ze niet verdronk.
“Het lijkt op een verfijnde manier om een metgezel uit het water te houden,” zei Karen McComb van de Universiteit van Sussex in Engeland. Dergelijk gedrag wordt alleen gezien bij intelligente en sociale dieren. De meeste soorten laten gewonde dieren al snel achter.
Empathiseren
McComb vermoedt dat de redders er ook iets voor terugkregen. Door het dier te redden konden de dolfijnen mogelijk de groep, en daarmee controle over het territorium, behouden. Als de groep bestond uit familieleden bleven de genen op deze manier voortbestaan, aldus McComb.
De reddingsactie lijkt erop te wijzen dat dolfijnen weten wanneer anderen lijden en kunnen empathiseren: ze verplaatsten zich in de gewonde dolfijn. Het onderzoek is verschenen in het tijdschrift Marine Mammal Science.
Bron: Newscientist.com Foto: Flickr/laura apparently
Gerelateerd:
- Witte dolfijn imiteert menselijke stem (video)
- Zeldzame beelden van rouwritueel dolfijn
- Dolfijnen helpen Braziliaanse vissers met vissen (video)
- ‘Walvissen en dolfijnen verdienen dezelfde rechten als mensen’
- Scheepsgeluid leidt tot stress bij walvissen
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Hackersgroep: “NASA is verantwoordelijk voor chemtrails”
Nederlandse soevereiniteit: wordt Nederland stilletjes leeggeroofd?
Senator: “Onze kinderen worden gehersenspoeld op school”
Kijk: Sahra Wagenknecht ontmantelt met droge logica de NAVO-propaganda, met rode hoofden en geschreeuw tot gevolg
Gijzeling NOS: Tarik Z. was veel bezig met vrijmetselarij en New World Order
‘Farmaceuten bedenken constant nieuwe aandoeningen’
Ex-PvdA-Kamerlid over zijn voormalige partij: ‘Dit is een elitepartij die islamisering van de samenleving geen strobreed in de weg legt’
‘Lekker op vakantie’ en toch diep bezorgd? Koningspaar onder vuur om boodschap aan Nepal
Zo dan! Waarheid over branden op Maui komt alsnog via dit tv-item naar buiten