Deze week presenteerde de evenementensector een plan aan het kabinet om weer ‘veilig en verantwoord’ evenementen te organiseren. De sector is hard getroffen door de impact van het coronavirus. Staatssecretaris Mona Keijzer zei over het plan: “Mijn complimenten voor de sector. Zij hebben in korte tijd een gedegen plan neergelegd om veilig en verantwoord deze evenementen te organiseren.”
Hoe zou dit plan eruit kunnen zien? Ondernemer Jorn Lukaszczyk heeft meerdere bedrijven in de evenementenbranche en was één van de eerste getroffenen van de coronamaatregelen. Hij kreeg van brancheorganisatie VVEM een document doorgestuurd en trekt op Twitter aan de bel. “Met dit protocol moeten evenementen weer kunnen gaan plaatsvinden en warempel, je komt niet meer binnen zonder bewijs van vaccinatie. En zo komt een vaccinatieplicht ineens toch heel dichtbij.”
Lukaszczyk, die geregeld als interviewer te zien is bij Café Weltschmerz, licht toe dat het document ‘als het goed is’ nog niet gepubliceerd is.
Er valt onder meer te lezen dat je eerst een sneltest moet ondergaan om toegang te krijgen tot een evenement. Alleen met een negatieve uitslag krijg je toegang. Als er een coronavaccin beschikbaar is, zou je over een vaccinatiebewijs moeten beschikken om binnen te kunnen komen.
Een oproep aan de ondernemers naar aanleiding van het protocol van de #vvem (brancheorgansiatie van de evenementen) waarin staat dat je zonder vaccinatie niet meer naar events mag. De grens is bereikt. Deel het. #corona #vaccin #events pic.twitter.com/8c4gwzN1DS
— Jorn Lukaszczyk (@JornLuka) October 9, 2020
Coronapaspoort
Dit zou zomaar eens werkelijkheid kunnen worden. In de reisbranche doet het coronapaspoort namelijk al zijn intrede. Vliegmaatschappijen United Airlines en Cathay Pacific testen de paspoorten vanaf deze week. Passagiers die vanuit Londen naar New York, Hongkong of Singapore reizen, kunnen de zogeheten CommonPass-app downloaden.
Voor ze op reis gaan, moeten ze dan een test ondergaan. De testuitslag genereert een QR-code die door de vliegmaatschappij kan worden gescand. In de toekomst kan de app ook vermelden of de gebruiker is gevaccineerd tegen corona.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





De Amerikanen moeten vertrekken, en op de één of andere manier zullen ze ook vertrekken. Assad deelt sneer uit
“Wij hebben documenten die bewijzen dat IS een product van de CIA is”
Wereldwijd neemt het verzet tegen de globalistische machtsovername razendsnel toe
Wat schort er aan ons voedselsysteem? (video)
PVV wil asielstop en ‘gooit al het tuig eruit’, maar stemt tégen motie om uit Vluchtelingenverdrag te stappen: ‘Waarom?’
Onderzoek: Schokkend aantal sterfgevallen rechtstreeks veroorzaakt door coronavaccins
Afscheidstoespraak Rutte oogst veel kritiek: ‘Hij duldt geen tegenspraak’
China zet leger in en haalt positief geteste kinderen bij ouders weg: ‘Binnenkort in Nederland!’
Politiek leider: “Al Qaida en Osama bin Laden waren niet verantwoordelijk voor aanslagen op 9/11”