Uit een reconstructie van Wob-documenten blijkt dat het Lareb haar controlerende taak ten aanzien van medicijnbewaking anders heeft ingevuld dan je van haar mag verwachten. Opmerkelijke belangenconflicten hebben een rol gespeeld tijdens de vaccinatiecampagne, schrijft data-analist Cees van den Bos op Substack.
Zo was Agnes Kant, directeur van bijwerkingencentrum Lareb, lid van de Vaccinatiealliantie, die begin 2019 werd opgericht door toenmalig staatssecretaris Paul Blokhuis van VWS.
Het doel van deze Vaccinatiealliantie was het bestrijden van de dalende vaccinatiebereidheid voor het Rijksvaccinatieprogramma. Dat deed men door middel van het actief propageren van vaccinatie en het bestrijden van ‘desinformatie’.
Onverenigbaar
Deze twee rollen van Agnes Kant zijn onverenigbaar, stelt Van den Bos.
Het Lareb begeleidde tijdens een bijeenkomst van de Vaccinatiealliantie een werksessie over ‘het wegnemen van onrust over bijwerkingen’. Om onafhankelijkheid en neutraliteit te bewaken, zou het Lareb niet als primaire doelstelling moeten hebben om onrust over bijwerkingen te bestrijden, aldus Van den Bos.
Het bijwerkingencentrum rekende op 15.000 meldingen over bijwerkingen. Inmiddels staat de teller op 231.087 meldingen, 15 keer zoveel.
Lareb vertegenwoordigd in Denktank Desinformatie
Sommige leden van de Vaccinatiealliantie maakten ook onderdeel uit van de Denktank Desinformatie, die onwelgevallige informatie onderdrukt of censureert. Ook twee medewerkers van het Lareb zaten in de denktank. Een onverenigbaar belangenconflict, vindt Van den Bos.
“Lareb als instrument van VWS bij de vaccinatiecampagne,” reageert neuroloog Jan Bonte. “Het Lareb van Agnes Kant, de zoveelste genodigde op het grote vaccinatiefeest van Hugo de Jonge. Je kunt het zo gek niet bedenken, of het gebeurde.”
Moet zo spoedig mogelijk stoppen
Medisch adviseur Wendy Mittemeijer voegt toe: “Lareb heeft twee petten op als het om de covidvaccins gaat: enerzijds de vaccinatiebereidheid verhogen middels onder andere het propageren van vaccins en anderzijds onafhankelijke veiligheidsbewaking. Dit is een onwenselijk belangenconflict, dat zo spoedig mogelijk moet stoppen.”
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Hoe vaak moet jíj je geheugen pijnigen?
Rembrandtgate: We spekken de steenrijke bankiersfamilie Rothschild met nog eens 80 miljoen
Buitenaards leven kan diep onder de grond bestaan
Verontrustend patroon: mysterie rond dood van NEGENDE wetenschapper gelinkt aan Amerikaanse geheimen
Politicus vertelt hoe de vork in de steel zit: “McCain, Obama en Clinton vormden en bewapenden ISIS”
Mysterieuze oranje substantie spoelt aan in Alaska
‘De coronavaccins veroorzaken sterfte, er is geen andere verklaring’
Handige tips voor het vinden van het laatste crypto nieuws
Pepijn van Houwelingen waarschuwt: hierom mag Oekraïne nooit lid worden van de Europese Unie