Forum voor Democratie presenteerde deze maand haar partijprogramma. De partij wil Nederland weer soeverein maken.
We sturen aan op intelligente uittreding uit de Europese Unie zodat we weer baas worden in eigen land. In hetzelfde licht moet de betrokkenheid van Nederland bij andere internationale organisaties als het EVRM, het World Economic Forum, de Wereldgezondheidsorganisatie en de NAVO worden herzien. Een Nederlandse wet dient altijd boven internationale verdragen en afspraken te worden gesteld, aldus de partij.
In strijd met de geest van onze democratie
“Zolang onze betrokkenheid bij dergelijke organisaties voortduurt, eisen we volledige openheid en transparantie door het schrappen van de uitzonderingsgrond van artikel 5.1 van de Wet open overheid.”
Deze uitzonderingsgrond is volgens FVD in strijd met de geest van onze democratie en de partij roept de regering dan ook op met een voorstel te komen om de uitzonderingsgrond van de Wet open overheid te schrappen.
Kamer verhindert dat cont(r)acten met (o.a.) het WEF openbaar worden https://t.co/9qGLpxQnYk Ook Omtzigt en BBB stemmen hiertegen: #StemFVD pic.twitter.com/onDcxXndqw
— Pepijn van Houwelingen (@PvanHouwelingen) September 27, 2023
Motie
FVD-voorman Thierry Baudet diende hiertoe een motie in, maar die werd verworpen. Alleen Denk, JA21, Van Haga, SGP, FVD en PVV stemden voor de motie. De overige partijen stemden tegen, ook Omtzigt en BBB.
“Kamer verhindert dat cont(r)acten met (onder andere) het WEF openbaar worden,” merkt Tweede Kamerlid Pepijn van Houwelingen (FVD) op.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Dooft het NineForNews-baken dan uiteindelijk toch?
Dit is het jaar waarop we hebben gewacht: Dag 4 – Nacht 4
Kijk: verslaggever zakt live op tv in elkaar tijdens VN-klimaattop
Marjolein Faber laat zien: waarom een stem op CDA gewoon een stem op D66 of GroenLinks-PvdA is
1000 miljard voor helemaal niets! Klimaatakkoord laat zien: ze zijn helemaal gek geworden in Den Haag
Corona piekt in landen met hoogste vaccinatiegraad – uitvinder mRNA-vaccin: ‘Dit baart mij echt zorgen’
Ramadan: samen genieten! Kerstdiner: CO2-emissie in de gaten houden!
Grote studie, vers van de pers: zo dodelijk is corona echt
Coronamaatregelen blijken in strijd met grondwet. ‘Wat in deze crisis gebeurt, is illegaal’