
De Mexicaanse oud-president Vicente Fox heeft gezegd dat cannabis moet worden gelegaliseerd om zo de positie van de gewelddadige drugskartels te verzwakken.
Wanneer cannabis is gelegaliseerd zal de conservatieve oud-leider de plant zelf ook gaan kweken, zo zei hij vanaf zijn ranch in San Francisco del Rincón.
Fox, oud-directeur van de Mexicaanse tak van Coca-Cola en tussen 2000 en 2006 president, verraste velen toen hij de overheid als één van de eersten opriep om illegale drugs te legaliseren. Hij ziet dit als de enige manier om de geweldsspiraal te doorbreken.
Exporteren
“Mexico moet cannabis naar plaatsen exporteren waar de plant al legaal is,” stelde Fox, tevens lid van een groep Zuid-Amerikaanse oud-leiders die pleiten voor de legalisering van drugs.
Nadat oud-president Felipe Calderón in 2006 de aanval opende op de drugsbendes van het land zijn in zes jaar tijd meer dan 70.000 mensen overleden als gevolg van het drugsgeweld, zo blijkt uit overheidsdocumenten.
Verkeerd beleid
“Dit grote probleem kan worden opgelost door drugs te legaliseren,” zei Fox. “Onderdrukking of geweld werkt alleen maar meer geweld in de hand.”
Een rapport uit 2011 van de Internationale Commissie voor Drugsbeleid toonde aan dat experimenten met legalisering van drugs bewijzen dat drugsgebruik er niet door toeneemt. Volgens de commissie voeren vooral de Verenigde Staten op dit punt een verkeerd beleid. De regering zou een veel humaner beleid moeten voeren, zo vindt de commissie.
Bron: AFP
Gerelateerd:
- Cannabis: het nieuwe diabetesmedicijn?
- Cannabis beschermt tegen negatieve effecten van sociale uitsluiting
- Vader behandelt epilepsie zoontje succesvol met medicinale cannabis
- Nieuw: de cannabispil voor dementerenden
- Waarom hennep een bedreiging vormt voor de gevestigde orde (video)
Tandarts: ‘Lockdown is als een hoge dosis chemotherapie’
‘Overgrote deel Nederlanders heeft totaal geen idee van wat zich op dit moment onder hun neus af aan het spelen is’
Deze populaire olie om in te bakken leidt tot geheugenverlies. Wat is een goed alternatief?
Schoon schip maken: Zo passen landen nu in het geheim de ‘coronasterfte’ aan
Keerpunt: steeds meer Amerikaanse staten legaliseren cannabis
Prof. Schetters: ‘Mensen tussen 65 en 80 jaar hebben kans van 1 op 3000 om aan de injectie te overlijden’
‘Niet alleen Apeldoorn, maar ook Enschede is een WEF Smart City’
De geheimen van de piramides onthuld. Kijk deze fascinerende documentaire
Geheimen van Brits Atlantis in de Noordzee na 7500 jaar ontrafeld