In Amsterdam is de eerste plasticvrije pop-up supermarkt ter wereld geopend. De winkel bevindt zich naast Ekoplaza aan de Jan Pieter Heijestraat en verkoopt zo’n 700 plasticvrije producten.
Het gaat om een initiatief van milieugroep A Plastic Planet, de Plastic Soup Foundation en Ekoplaza.
Het doel? “We willen alle supermarkten laten zien dat dit kan.”
De verpakkingen van de producten die worden verkocht zijn gemaakt van glas, papier en bio-based materiaal.
Meer
Sommige verpakkingen lijken op plastic, maar zijn in werkelijkheid gemaakt van houtpulp of suikerbiet, waardoor het recyclebaar is.
Het is de eerste plasticvrije pop-up store ter wereld. En de klant merkt helemaal niets van de afwezigheid van het plastic in de winkel.
Wethouder Eric van den Burg hoopt dat er meer van dit soort plasticvrije supermarkten komen en dat grote supermarktketens ook gaan overschakelen op plasticvrije producten.
Wereldwijd probleem
“We moeten de wereld echt een stuk duurzamer maken en dat begint bij het kopen van onze producten,” zei hij.
Ekoplaza-directeur Erik Does zei: “Uiteindelijk willen we natuurlijk dat het plastic uit al onze winkels verdwijnt, want de plastic soep is een wereldwijd probleem.”
Jaarlijks eindigt vijf miljoen ton plastic afval in zee. Als de huidige trend doorgaat, is er rond 2050 sprake van ongeveer 12 miljard ton plastic op stortplaatsen en in het milieu.
Bekijk ook onderstaand filmpje:
[Ekoplaza]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Zijn aliens al hier op aarde? Sheriff stuit op ‘omvangrijk complot’
Bye bye big bang: heelal ontstaan uit zwart gat?
Rutte stellig: ‘Onzin’ dat Amerika achter sabotage Nord Stream zit
Uruguay wil legalisering van cannabis
800.000 Syrische vluchtelingen kunnen dankzij Rusland terug naar huis
Kijk: Hoe belastinggeld via het WEF wordt ingezet om de rechten van diezelfde belastingbetalers te beperken
Aantal IC-opnames in Israël gaat na vierde injectie door het dak
Kijk: enorme demonstraties in Canada, ouders staan massaal op tegen seksuele indoctrinatie op school
Grote verbazing over prijs voor Rob Jetten: ‘Thorbecke zou zich omdraaien in zijn graf’