Ondanks verzet van de Tweede Kamer gaat premier Schoof akkoord met nieuwe EU-leningen. Een Kamermeerderheid was duidelijk: liever geen nieuwe gemeenschappelijke schulden.
Een motie van JA21 en SGP om niet in te stemmen met gemeenschappelijke schulden – defensiebonds, eurobonds, wat voor etiket je er ook op plakt – werd aangenomen in de Tweede Kamer.
Premier Schoof stemde donderdag desalniettemin in met de opdracht aan de Europese Commissie om het plan voor een nieuwe schuldenberg verder uit te werken.
Dit is heel, heel slecht
Het plan van EU-baas Ursula von der Leyen moet Europese landen helpen de nieuwe NAVO-norm van 3,5 procent van het bbp of meer te halen.
“Dit is heel, heel slecht en ik neem dat premier Schoof zeer kwalijk,” reageert oud-Europarlementariër Rob Roos. Hij wijst erop dat eurobonds gemeenschappelijke schulden zijn. “En dat is tegen de eigen EU-verdragen!”
We gaan garant staan voor lidstaten die al meer dan 10 jaar failliet zijn. Daarnaast heeft het gros van de EU een krimpende bevolking en een stijgende vergrijzing zonder pensioenspaarpot zoals wij dat in Nederland wel hebben. Zij kunnen de toekomstige financiële verplichtingen nooit voldoen, voorziet Roos.
Het is een schande
“En wij Nederlanders – en vooral onze kinderen – staan daar straks voor aan de lat! Het is een schande!”
Ik heb de indruk dat ongekozen Schoof juist hierom premier is geworden, zegt huisarts Els van Veen. “Nederland uitleveren met een onduidelijke agenda. Ik heb meer hoop op redding van Rusland en Amerika en ervaar verreweg de meeste dreiging van mensen als Schoof en Von der Leyen.”
Financieel expert Ab Flipse merkt op: “Schoof sloopt Nederland. Einde verzorgingsstaat. Einde euro. Nederland wordt een harder, onaangenamer en armer land.”
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






33 wetenschappers suggereren dat octopussen uit de ruimte komen. Zijn we allemaal aliens?
‘Staatsbanditisme’: Amerika rooft grote hoeveelheden olie in Syrië. Deze satellietfoto’s bewijzen het (en zoveel levert het op)
Pensioenfondsen verliezen HONDERDEN miljoenen: ‘Dit is echt bizar’
Betoger Malieveld spreekt in bij gemeenteraad Den Haag: ‘Elke keer worden de feiten verdraaid, dit gebeurde er echt’
Jensen en Café Weltschmerz genoemd in overheidsrapport over ‘radicaal en extremistisch gedrag’
100 miljoen van óns belastinggeld bestemd voor energiezekerheid in Oekraïne VERDWENEN: ‘Hoelang pikken we dit nog?’
Minister Dijkgraaf krijgt bakken kritiek nadat hij Ongehoord Nederland beschuldigt van ‘desinformatie’
Onthuld: Clintons betrokken bij ‘grootste mensensmokkeloperatie uit geschiedenis’
VIDEO: Ruimtewagen Curiosity spot ‘vreemd wezen’ op Mars