De Nationale Bond tegen Overheidszaken heeft in samenwerking met haar advocaat en een aantal hoogleraren oorlogsrecht een ‘vernietigende dagvaarding’ opgesteld om de Nederlandse Staat te dwingen de deelname en steun aan de Oekraïne-oorlog direct te beëindigen en aan te sturen op vredesonderhandelingen.
Daartoe heeft de Bond een kort geding aangespannen tegen de Staat, dat op 25 juni plaats had moeten vinden.
Vreemd genoeg heeft de rechtbank wegens organisatorische redenen de zitting verplaatst naar 16 juli. Het is zeer aannemelijk dat de zitting bewust is verplaatst wegens de NAVO-top die op 24 en 25 juni plaatsvindt in Den Haag, aldus de Bond. Die wilde dat de zitting zo snel mogelijk plaats zou vinden, maar de rechtbank heeft het maximale uitstel genomen als datum voor deze rechtszaak.
Livestream
De Bond heeft ook een verzoek ingediend voor een livestream tijdens de zitting, zodat geïnteresseerden de rechtszaak live kunnen volgen.
Verder heeft de Bond vernomen van de arrestatie van advocaat Arno van Kessel. Opmerkelijk is de timing van de actie, zegt oprichter van de Bond Jordy Zwarts. Over enkele weken, op 9 juli, begint de inhoudelijke behandeling van een zaak die Van Kessel voert tegen de gezichten van het coronabeleid. De Bond wenst Van Kessel en zijn gezin alle sterkte toe in deze ‘bizarre tijden’. Toch zal de Bond zich niet laten afschrikken en doorstrijden voor vrede en gerechtigheid.
Je kunt de Bond hier steunen in deze rechtszaak om een derde wereldoorlog te voorkomen ‘door deze zieke oorlogszuchtige elites die de gewone burger op willen offeren’.
De eisen die de Bond heeft ingediend bij de rechtbank:
- de Staat der Nederlanden te verbieden om, hetzij rechtstreeks, hetzij via internationale organisaties, op enigerlei wijze militaire en/of financiële steun te verlenen aan Oekraïne ten behoeve van de gewapende strijd tegen Rusland;
- de Staat der Nederlanden te verbieden om het Nederlands grondgebied, dan wel enige faciliteiten onder Nederlands gezag, beschikbaar te stellen voor militaire en/of financiële steun aan andere staten of internationale organisaties, voor zover die steun ten goede komt aan de gewapende strijd;
- de Staat der Nederlanden te gebieden zich er actief voor in te spannen dat financiële bijdragen van Nederland aan internationale organisaties niet worden aangewend voor militaire steun aan Oekraïne.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Verzet: Franse burgemeesters kondigen aan dat politie niet gaat controleren op gezondheidspas
NPO-presentatrice ‘is hier keihard aan het liegen’ over coronaprotest in Kampen
De Jonge onderzoekt quarantaineplicht: ‘Nog even en we leven in een gevangenis’
RIVM betrapt op het wegmoffelen van de oversterfte: ‘Het lijkt wel op een doofpot’
Spaanse minister maakt zich belachelijk bij klimaatbijeenkomst: ‘Zo ziet hypocrisie eruit’
Reus in Afghanistan: wat weten we echt over dit verhaal?
Mysterieus ‘spookdeeltje’ ontdekt in deeltjesversneller LHC. Zijn wetenschappers iets revolutionairs op het spoor?
Het zijn gewoon ongelooflijke sukkels. Baudet legt in 6 minuten uit waarom we worden geregeerd door idioten
Mysterieus licht op dwergplaneet Ceres stelt wetenschap voor raadsel