Data Republican heeft meer informatie naar buiten gebracht over de subsidies van de Open Society Foundations (OSF) van Soros. Er vloeit ook veel geld naar Nederland, zo blijkt.
De afgelopen jaren ontving Stichting Lighthouse Reports ruim 2,3 miljoen euro van Soros voor onder andere onderzoeksjournalistiek over asiel en migratie in Europa en voor het opzetten van een ‘newsroom’.
Eentje om in de gaten te houden
Dit is er eentje om in de gaten te houden, zegt Wob-onderzoeker Cees van den Bos, aangezien dit journalistencollectief onze media voedt met de content.
Lighthouse Reports wordt ook gefinancierd door de Rockefellers, de Postcode Loterij, de European Climate Foundation en Stichting Democratie & Media, ontdekte Van den Bos. Het is dan ook niet verrassend dat dit clubje wordt bedolven onder de ‘prijzen’.
Zo worden onze media indirect gefinancierd
Via de partners van Lighthouse Reports komt de berichtgeving over deze narratiefgerichte onderzoekjes jouw huiskamer binnen, merkt Van den Bos op. “Content van onze media komt dus via deze weg tot stand, en zo worden onze media indirect ook gefinancierd.”
Mediapartners van Lighthouse Reports zijn onder meer De Limburger, de Volkskrant, VPRO, Pointer, De Correspondent, Trouw, NRC, de NOS, NPO Radio 1, Omroep Brabant en Nederlands Dagblad. Ook de meeste grote Belgische media staan er tussen.
Iemand verbaasd?
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.









Davos stuurt aan op permanente lockdowns: ‘Die zijn niet bedoeld voor hen, maar voor jou’
Oekraïense leger ‘gedecimeerd na dramatische verliezen’
‘We blijven strijden totdat de hoofdpersonen van dit horrorverhaal krijgen wat ze verdienen’
Arts noemt vaccinatie ‘cadeau van God’, zet sceptici weg als ‘complotdenkers’
Aanslag in Londen blijkt nep (video)
Deze partijen willen niet weten waarom het aantal ambulanceritten plotseling sterk gestegen is
Censuur in overdrive: Facebook en Google drijven alternatieve media de grond in. U mag de waarheid niet weten
Goed voor het klimaat? Waarom biomassa het allergrootste schandaal van de eeuw is
Prominent Republikeins congreslid stapt op: er wordt geen 4D-schaak gespeeld en er is geen plan om de wereld te redden