De Chileense avocado gaat antibioticaresistente bacteriën te lijf, zo laten Deense wetenschappers zien in een nieuwe studie.
Het onderzoek is gepubliceerd in het Journal of Antimicrobial Chemotherapy en toont hoe een substantie in de Chileense avocado de MRSA-bacterie onschadelijk maakt.
MRSA wordt in toenemde mate in en buiten ziekenhuizen aangetroffen en kan leiden tot infecties. De bacterie veroorzaakt klachten die kunnen variëren van steenpuist tot necrotiserende longontsteking.
Uit onderzoek van het Centrum Infectieziektebestrijding (CIb) is gebleken dat MRSA bij 40 procent van de varkens en 25 procent van de varkenshouders voorkomt. De Meticilline-resistente Staphylococcus aureus (MRSA) is ontstaan vanwege het overmatig gebruik van antibiotica.
Pomp
De onderzoekers legden uit dat een substantie in de avocado de MIC-waarde (minimal inhibitory concentration) van een antibioticum kan verlagen. Dit is de laagste concentratie die nodig is om de groei van bacteriën te stoppen.
Studieleider Jes Gitz Holler van de Universiteit van Kopenhagen liet in een verklaring weten hoe de avocado te werk gaat. “Resistente bacteriën hebben een effluxpomp die antibiotica wegpompt op het moment dat ze toegang hebben gekregen,” zei Holler. “Ik heb een natuurlijke substantie ontdekt die de pomp buiten werking stelt.”
Honing
De bladeren van deze specifieke avocado worden door de inheemse Mapuche in Chili gebruikt om wonden te genezen.
Uit onderzoek blijkt dat niet alleen avocado’s helpen bij het bestrijden van infecties. Een studie in het tijdschrift Microbiology onthult dat manukahoning, honing gemaakt van de manukabloem, de strijd aangaat met streptokokken.
Bron: Huffingtonpost.com
Lees ook: Gebruik antibiotica in toekomst geen zin meer
Gerelateerd:
- Oude onderdrukte wijsheid over het verband tussen voedsel en organen
- Vijf natuurlijke manieren om je bloedsuikerspiegel op peil te houden
- Zes verrassende feiten over de avocado
- Tien manieren om je hart gezond te houden
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Kabinet RS/33 en de Italiaanse UFO-documenten (video)
Peter Stassen spreekt na zitting bij gerechtshof Amsterdam van ‘historische dag’: ‘Onze kant in deze zaak wordt steeds sterker’
Arts heeft boodschap die alle ouders zouden moeten horen
‘Nederland is het meest criminele land ter wereld’
Merkel weigert het coronavaccin van AstraZeneca, maar smeekt Duitsers om het te nemen
Zo lopen de lijntjes tussen het KNMI en het World Economic Forum
“Overheden misleiden ons over ebola”
Meer details over gemummificeerde ‘aliens’ uit Peru. Is dit één van de belangrijkste ontdekkingen van de 21e eeuw?
Het is officieel: Israël staat voor fascisme. Netanyahu haalt zich woede op de hals met deze controversiële wet