Het kabinet gaat de hulp aan ontwikkelingslanden om het ‘klimaatprobleem’ op te lossen verhogen van 1,25 miljard euro in 2021 naar 1,8 miljard euro in 2025. Met het geld moet onder meer tropisch regenwoud worden beschermd.
Klimaatminister Rob Jetten zei: “Nederland en andere rijke landen hebben een bijzondere verantwoordelijkheid om ook deze landen te helpen.”
Volgens de D66-minister hebben armere landen weinig bijgedragen aan het ‘klimaatprobleem’, maar merken ze vaak als eerste ‘de gevolgen van droogte en overstromingen’.
Stuitend
Veel mensen reageren woest op de plannen. Zo zegt PVV-leider Geert Wilders: “Klimaatontwikkelingshulp? Meer dan een half miljard? Stelletje gekken. Zet de btw op boodschappen hier in Nederland maar op nul procent.”
“Stuitend. Voor asielzoekers en ontwikkelingshulp is er altijd extra geld. Voor de zorg en armoedebestrijding onder de eigen inwoners niet!” reageert voormalig Statenlid Eelco van Hoecke.
Wat is dit voor afvoerputje geworden?
Ook Nicole Moinat, PVV-fractievoorzitter in Purmerend, trekt hard van leer. “Klimaatontwikkelingshulp? Ik was gestopt bij klimaatpsycholoog al! 550 miljoen euro? Ruim een half miljard? Zijn ze helemaal gek geworden?! En onze inwoners dan? Die kunnen stikken?! Wat is dit voor afvoerputje geworden? Hou hiermee op!” fulmineert Moinat.
KLIMAATONTWIKKELINGSHULP? Meer dan een half miljard?
Stelletje gekken. Zet de btw op boodschappen hier in Nederland maar op 0%. https://t.co/uWoluccnZ6
— Geert Wilders (@geertwilderspvv) October 7, 2022
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Huisarts Elens verbolgen na verhoor Hugo de Jonge, wil nu excuses aan gehele artsengroep en doorhaling van alle boetes
Door het vragen van woekerrente veroorzaakten de Joden de Holocaust. Palestijnse president onder vuur vanwege pittige uitspraken
Lisette nam het vaccin dat volgens Gommers veilig was en heeft geluk dat ze nog leeft: ‘Heel schrijnend’
Koningin krijgt volgend jaar meer geld
Statisticus na 90 weken cijfers verzamelen: ‘Dit zou alle alarmbellen moeten laten rinkelen’
Steeds meer mensen nemen advies Hippocrates ter harte. Is dit bewijs dat voeding beter werkt tegen ziektes dan medicijnen?
Astronaut André Kuipers: “Buitenaards leven bestaat”
De EU is gecreëerd door nazi’s. Britse politicus geeft speech van zijn leven in Europees Parlement (bekijk ‘m hier)
Filmen van valse vlag-aanval begonnen in Syrische provincie Idlib. Russen zeggen onweerlegbaar bewijs te hebben