Er is geen compromis mogelijk. De Russen hebben hun eisen vanaf het begin af aan op tafel gelegd: geen NAVO en denazificatie van Oekraïne, dus alle nazi-resten moeten uit de politiek, uit het leger, et cetera. Dat zei uitgever Tom Zwitser in het NPO-programma Ongehoord Nieuws.
“Dat is daar echt een plaag,” benadrukte hij. “Het is het meest corrupte land ter wereld, onder andere door dit probleem. Er is een enorme nazi-aanwezigheid in Oekraïne.”
Volgens @TomZwitser is ‘denazificatie’ geen excuus, maar een serieuze Russische eis. Oekraïne zou volgens hem nog altijd kampen met nazistische invloeden.#OngehoordNieuws gemist? Kijk de hele uitzending terug op NPO Start: https://t.co/yr4e8ykLqK pic.twitter.com/dWjlRQS2gA
— Ongehoord Nederland TV (@ongehoordnedtv) April 23, 2025
(Video verwijderd? Klik hier...)
Echt overal
Presentator Tom de Nooijer noemde het Azovbataljon als voorbeeld. “Het zit overal,” aldus Zwitser. “Burgemeesters, echt overal.”
Dat zijn allemaal dingen die Zelensky niet wil, die de EU niet wil, die Londen niet wil, die Washington eigenlijk ook niet wil, zei hij over de Russische eisen.
Dat is gewoon onmogelijk
“Poetin en [buitenlandminister] Lavrov hebben hun eisen al jaren op tafel liggen. Die zijn zoals ze zijn. Daar hebben ze nooit een millimeter van afgeweken en dat gaan ze ook niet doen. En bovendien: Zelensky vecht een oorlog die hij niet wint en ook nooit kan winnen. Niet met de Amerikanen, niet met de Europeanen, niet met allebei, niet met Engeland erbij. Dat is gewoon onmogelijk.”
En naar dit land maakt Nederland miljarden over. Het kabinet-Schoof blijft Oekraïne ‘onverminderd’ steunen, staat in het regeerprogramma.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Expert kijkt met argusogen naar experiment met vogelgriepvaccin: ‘Dit is een zwaard van Damocles dat boven ons hoofd hangt’
Gideon van Meijeren spuwt vuur: ‘Niet met dit laffe beleid komen waardoor heel Nederland te gronde wordt gericht’
Het was het allerlaatste nazi-document dat de oorlog had mogen overleven en toch, door stom toeval, gebeurde juist dat
Keerpunt: steeds meer Amerikaanse staten legaliseren cannabis
VN-rapport: Israël heeft apartheidsregime opgericht dat het Palestijnse volk vervolgt
Kinderen vallen plotseling dood neer: De cijfers gaan door het dak, zegt cardioloog
Indonesische man treft bizar schepsel aan in zijn huis. Wat is dit?
De puinhopen van 96 jaar relativiteit
Farmers Defence Force wil dat kabinet ‘nepvlees en ziekmakend fabriekskweekvlees’ verbiedt