Greenpeace heeft de stikstofrechtszaak tegen de Nederlandse overheid gewonnen. Het resultaat? Beroerd nieuws voor boeren en nog minder nieuwe huizen.
PowNews stelde Klimaatminister Sophie Hermans (VVD) kritische vragen over het bizarre stikstofbeleid. Ze raakte geïrriteerd en liep weg.
Een politiek probleem zorgt er nu voor dat het een heel groot landelijk probleem aan het worden is. De grenswaarde zit op 0,07 gram stikstofuitstoot per gebied en 0,07 gram is één vogelpoepje.
Stikstof grenswaarden gebaseerd op een voegel poepje ???? serieus Nederland stop deze bullshit gewoon.. pic.twitter.com/Tp8W6SED1k
— GEWOON ⚓️ MEREL (@gewoonmerels) January 25, 2025
(Video verwijderd? Klik hier...)
De hele boel opdoeken
Op de vraag of er dan niet iets mis is met die grenswaarde antwoordde Hermans: “Ik wil nu niet in[gaan] op rekenmodellen. Feit is dat de rechter een uitspraak heeft gedaan die grote consequenties heeft voor bedrijven die investeringen gedaan hebben of van plan zijn om te gaan doen. Of het nou investeringen in woningbouw zijn of in de aanleg van energieinfrastructuur, daar heeft het effect op. Dus ik wil dat oplossen en daar naar kijken. Het is meer dan alleen rekenmodellen.”
Het is niet per se een rekenmodel, de grenswaarden kloppen niet, want dan kan het in geen enkel natuurgebied goed gaan en dan kunnen we sowieso de hele boel gaan opdoeken, zei verslaggeefster Sarah Bakker.
“Ik wil daar breed naar kijken, maar niet nu alleen op de ondergrens ingaan, want het is een breder complex van factoren,” beweerde de minister, terwijl ze wegliep.
Nederland zit op slot vanwege één vogelpoepje
“PowNews prikt even door de zogenaamde stikstofcrisis die zou zijn opgelegd door EU-regels heen. Maar Sophie Tassendrager en Henri Bontenbal blijven deze leugen net zo lang herhalen tot u het wellicht gelooft,” reageert voormalig Statenlid Eelco van Hoecke.
Wetenschapper Ferdinand Meeuws voegt toe: “Dit is een geweldige Belgenmop: Nederland zit op slot vanwege één vogelpoepje. Sorry, nu ga ik lachen en een Duvel drinken. Geweldig gesprek van de journaliste met de minister.”
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Ronddwalende geesten bezorgen Britse moeder kippenvel. Dit zijn de bizarre dingen die ze heeft meegemaakt
Analist: “Amerika vertelt alleen maar leugens over Syrië”
Dit slaapmiddel is zo effectief dat het volksvijand nummer 1 werd
Is de menselijke ervaring een illusie?
Kickbokser Alistair Overeem heeft geen coronaprikken gehaald: ‘Niet één, maar wel 10 rode vlaggen’
VIDEO: Onthullend interview met zanger Prince over chemtrails en mens als slaaf
Uitvaartondernemer maakt balans op na 22 maanden en zit met veel vraagtekens
Moeder van 4 uithuisgeplaatste kinderen gearresteerd: ‘Verschrikkelijk wat hier gebeurd is’
Felle kritiek op verkiezingsprogramma VVD: ‘U mag lekker werken tot uw tachtigste’