De Kamercommissie voor VWS organiseerde dinsdag een deskundigenbijeenkomst over pandemische paraatheid. De bijeenkomst vond plaats als onderdeel van de behandeling van de begroting van het ministerie van VWS voor 2025.
De commissie sprak tijdens de bijeenkomst ‘deskundigen’ over de mate waarin Nederland voorbereid is op toekomstige pandemieën. Onder anderen voorzitter van GGD GHOR Nederland André Rouvoet en hoogleraar Marion Koopmans van het Erasmus MC waren uitgenodigd.
Saillant detail: Forum voor Democratie wilde ook neuroloog Jan Bonte als expert uitnodigen voor deze rondetafel, maar daar stak de Eerste Kamer een stokje voor. “Verrassing, verrassing,” reageert oud-Kamerlid Pepijn van Houwelingen.
#FVD-senator @JorisOetelaar confronteerde viroloog Koopmans in de Eerste Kamer. Kijk nu en oordeel zelf: pic.twitter.com/qNgHs8F3dq
— Forum voor Democratie (@fvdemocratie) March 7, 2025
(Video verwijderd? Klik hier...)
Dat liegt ze, en dat weet ze
Dat vijf jaar na dato opnieuw Koopmans als expert wordt uitgenodigd, zegt alles over Nederland, zijn regering en parlement, vindt huisarts Els van Veen. Ze wijst erop dat Wob-onderzoeker Cees van den Bos deze week nog volledig zwartgelakte documenten uit het Erasmus kreeg als reactie op zijn Wob-verzoek over alle correspondentie van Koopmans begin 2020.
Volgens Bonte is de opzet wel geslaagd. Koopmans zei tegen FVD-senator Joris Oetelaar dat er geen gevallen van eerdere lableaks bekend waren. ‘Lableaks zouden in theorie ook tot een uitbraak of een pandemie kunnen leiden. Daar zijn in mijn optiek geen voorbeelden van. In theorie zou het kunnen’, zei ze.
“Dat liegt ze, en dat weet ze,” merkt Bonte op. “Die zijn er wel. Dit is goed voor de toekomst om vastgelegd te hebben.”
Mission accomplished
“Ik weet niet of Koopmans onder ede stond, maar dit is precies wat ik haar wilde laten zeggen,” aldus Bonte, die een dag voor de hoorzitting met Oetelaar sprak. “Op dit punt liegt ze glashard en wordt de Eerste Kamer bewust op het verkeerde been gezet.”
De neuroloog noemt een aantal voorbeelden van lableaks in de Sovjet-Unie, Singapore, Taiwan en China. “Zijn dit complottheorieën? Welnee. In alle vier gevallen deed de WHO uitgebreid onderzoek, maar werd in 2004 daarbij ook al gehinderd door China.”
Bonte: “De Eerste Kamerfracties, op FVD en PVV na, luisteren liever naar een ‘wetenschapper’ met ernstig conflicterende belangen. Die nu prachtig heeft laten zien dat ze niet in haar eerste leugen zal stikken. Dat wilde ik Nederland laten zien en dat is gelukt. Mission accomplished.”
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Voorbereiding op de Kosmische Convergentie
We zijn sterrenmensen: bewijs dat we zijn gemaakt door buitenaardsen
Gideon van Meijeren geeft powerspeech in Amsterdam: ‘Uiteindelijk zal de waarheid altijd weer opstaan!’
Christelijke numeroloog stelt de apocalyps uit. Het einde der tijden vindt nu op deze datum plaats
Israëlische cannabis-industrie bloeit mede dankzij overheidssteun
Kijk: Dit zei oud-generaal Wesley Clark in 2007 over het lot van Syrië
‘Buitenaards moederschip’ gespot bij het ISS. Is dit een laserstraal?
Kuipers: testuitslagen en productiedetails coronavaccins zijn ‘niet met een breder publiek te delen’
Harde uithaal naar PVV-minister Fleur Agema: ‘Koningin van het hoogverraad’