De Russische president Vladimir Poetin is herkozen. Hij behaalde 76,67 procent van de stemmen: het beste resultaat uit zijn carrière.
Poetin bedankte de Russische bevolking tijdens een feestelijke verkiezingsbijeenkomst in de buurt van het Rode Plein voor de steun en het in hem gestelde vertrouwen.
De 65-jarige Poetin blijft tot 2024 president en ging zijn achterban voor in de feestvreugde met de kreet: “Rusland, Rusland!”
Hulp
Poetin zei het tijd te vinden voor een doorbraak, maar denkt daarbij vooral aan economische hervormingen en niet aan een grondwetswijziging.
De president ging ook nog even in op de Britse bewering dat het Kremlin achter de moordpoging op een voormalig Russische dubbelspion zit.
“Het is onzin dat Rusland zoiets zou doen,” zei hij. “Als het inderdaad een militair zenuwgas was dan zouden er nu verschillende mensen dood zijn in Engeland.”
“We hebben dat soort chemische wapens niet,” voegde Poetin toe, die de Britten hulp aanbood bij het onderzoek naar de aanslag.
Vertrouwen en hoop
We hebben al onze chemische wapens vernietigd onder internationaal toezicht, in tegenstelling tot sommige van onze partners, klonk het nog.
De opkomst lag met zo’n 70 procent beduidend hoger dan in 2012. Dat jaar won Poetin met 63,6 procent van de stemmen en bracht 65 procent van de kiesgerechtigden zijn of haar stem uit.
Hij beschreef zijn ongemeen grote verkiezingsoverwinning als een teken van ‘vertrouwen en hoop’ van de Russische bevolking.
“Ik zie in mijn zege het vertrouwen en de hoop van ons volk,” zei hij. “We zullen hard werken, op een verantwoorde en doeltreffende manier.”
Russofobe optreden
Dat zoveel Russen kwamen opdagen om hun stem uit te brengen is volgens Poetins campagneteam te danken aan het Russofobe optreden van het Westen.
Dat heeft de patriottische gevoelens in Rusland opgezweept, zo liet woordvoerder van het campagneteam Andrej Kondratsjov weten.
Hij dankte de Britse regering op ironische wijze voor haar bijdrage aan Poetins overwinning.
Foto: Барвенковский Wikimedia Commons
[Belga]






The New Reality Show – Sandra Reemer over de Planeet Brigade
Gevaccineerde kinderen zijn zieker. Dit overtuigende bewijs toont het aan
‘Nee, er is absoluut geen enkele reden om aan te nemen dat Rusland hier achter zit’
Bizarre ‘piramide’ verschijnt in de lucht boven Philadelphia. Is dit de beruchte TR-3B?
Waarom mag deze politieagente geen onderzoek doen naar plots overleden baby’s?
Gideon van Meijeren in 2 minuten: dit zijn de leugens die we de afgelopen 2 jaar kregen voorgeschoteld
Deep State is machtiger dan presidenten. Voormalig presidentskandidaat doet boekje open
Schulz wil EU tegen 2025 veranderen in een dictatuur. Dit gebeurt er met landen die niet willen meewerken
Tientallen gemeenten in Nederland aan de slag met onvoorwaardelijk basisinkomen