Gouverneur van Florida Ron DeSantis kondigde op 1 april vorig jaar, toen er paniek was ontstaan over de corona-uitbraak, een lockdown van 30 dagen af. Nu, een jaar later, zegt hij terugkijkend dat de lockdowns een ‘gigantische vergissing’ waren, ook die in zijn eigen staat.
De gouverneur heeft spijt van zijn besluit en is ervan overtuigd dat staten die nog wel in lockdown zijn een enorme blunder begaan. Na een maand ging Florida gefaseerd weer open, wat leidde tot felle kritiek vanuit de media.
Rug recht
Op 25 september vorig jaar was alles weer open. Toen het aantal gevallen in de winter weer begon te stijgen, kondigde hij geen nieuwe maatregelen aan. Terwijl voorstanders van lockdowns kommer en kwel voorspelden, hield DeSantis zijn rug recht.
Florida presteert nu beter of ongeveer hetzelfde als staten waar strenge lockdowns van kracht zijn, terwijl de economie bloeit. Daarentegen liggen de economieën van Californië en New York in puin.
“Het was een gigantische, gigantische vergissing,” zei DeSantis in gesprek met de krant The Epoch Times. Begin deze maand bedroeg de werkloosheid in Florida 4,7 procent. Staten die gesloten zijn – zoals New York, New Jersey, Pennsylvania en Californië – kampen met een werkloosheid van respectievelijk 8,9 procent, 7,8 procent, 7,3 procent en 8,5 procent.
Ze zullen nooit toegeven dat ze ernaast zaten
“We beschikten over de juiste gegevens. We spraken met enkele van de beste wetenschappers,” zei DeSantis, verwijzende naar Martin Kulldorff van Harvard, Jayanta Bhattacharya van Stanford en Sunetra Gupta van Oxford.
Sommige plekken moest de gouverneur letterlijk openwrikken aangezien lokale overheden zelf strenge maatregelen hadden ingevoerd. Op die plekken zijn nieuwe hotels en restaurants geopend.
Op de vraag waarom bepaalde leiders doorgaan met de lockdowns antwoordde hij dat ze zich helemaal hebben vastgeklampt aan het narratief en het inmiddels onmogelijk is om van koers te veranderen.
“Toen het erop aankwam, kozen ze voor maatregelen die niet helpen tegen het virus, maar die wel heel erg destructief zijn. Ze zullen jammer genoeg nooit toegeven dat ze ernaast zaten,” benadrukte DeSantis.
Censuur
Ook de media en techbedrijven speelden volgens de gouverneur een kwalijke rol. Ze bleven angst zaaien over het virus en drukten kritische geluiden de kop in. DeSantis zei dat de media en techreuzen profiteerden van de lockdown omdat mensen thuisbleven en hun producten consumeerden. “Ze wilden zoveel mogelijk clicks binnenhalen.”
DeSantis werd zelf ook het slachtoffer van censuur. Zonder waarschuwing verwijderde YouTube video’s over een rondetafelgesprek tussen de gouverneur en prominente wetenschappers van Harvard, Oxford en Stanford die van mening zijn dat lockdowns niet werken.
Het gesprek is hier te bekijken op de website van het American Institute for Economic Research (AIER). Hoewel in veel staten versoepelingen worden doorgevoerd, zijn slechts zes staten – waaronder Florida – weer helemaal open.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Als er niets gebeurt, dan worden deze wijzigingen 31 mei 2024 van kracht
Dit zijn de Nederlandse ‘journalisten’ die hielpen om nepnieuws over Rusland viraal te laten gaan
Amerika evacueert IS-terroristen om ze elders te kunnen inzetten. Minister zegt in dit interview wat niemand wil horen
Elk jaar 20.000 extra overlijdens, oversterfte hoger dan ALLE voorgaande jaren
Japanse wetenschappers ontkrachten statinehype: mensen met hoog cholesterol leven langer
De atlaswervel en ons bewustzijn
VIDEO: “Dolfijnen gebruiken vorm van telepathie”
Bijbelse profetie over ‘opname’ voorspelt de apocalyps. Wat staat er te gebeuren op 23 september?
Geruchten over weersbeïnvloeding zwellen aan na historische overstromingen in Texas