NSC-leider Pieter Omtzigt wil dat de leden van het Koninklijk Huis zich beperken tot hun kerntaken. Aanleiding voor zijn pleidooi zijn onder meer ‘politiek omstreden uitspraken’ van koningin Maxima.
Of de leden van het Koninklijk Huis beperken zich tot hun hoofdzakelijk ceremoniële taken, of er wordt in voorkomende gevallen een uitzondering gemaakt op de regel dat de premier verantwoordelijk is voor het optreden van het Koninklijk Huis, zei Omtzigt in een vraaggesprek met weekblad EW.
Hoog tijd
Volgens Omtzigt sprong oud-premier Rutte te lichtvaardig om met de ministeriële verantwoordelijkheid voor royals. Daardoor kon Maxima zich omstreden uitspraken veroorloven, zoals bijvoorbeeld over de voor- en nadelen van de digitale euro, aldus het Kamerlid in het interview.
De koningin zei in 2022 op een bijeenkomst in Washington dat digitaal geld ‘veel voordelen’ kan hebben. Het kan een goede manier zijn om financiële diensten voor iedereen in de wereld toegankelijker te maken, betoogde ze.
Op het World Economic Forum in Davos zei ze begin dit jaar dat het voordeel van een digital ID is dat je weet wie wel of niet gevaccineerd is.
Zo snel mogelijk regelen
Het is volgens Omtzigt ‘hoog tijd dat wij ervoor zorgen dat leden van het Koninklijk Huis geen dingen meer doen naast hun eigenlijke, ceremoniële werk’. “Doen we dat niet, dan moeten wij in speciale gevallen de ministeriële verantwoordelijkheid hiervoor weghalen bij de premier,” benadrukt hij.
Zijn partij voegt eraan toe: “Goed bestuur betekent ook het gesprek aangaan over een juiste takenverdeling.”
PVV-leider Geert Wilders is het hartgrondig met hem eens. “Goed punt van Omtzigt, een Koninklijk Huis met alleen ceremoniële taken. Laten we dat zo snel als het kan regelen!” reageert hij op X.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Legerarts: op een ochtend moest ik 3 van de 3 piloten aan de grond houden vanwege vaccinatieschade
Connectie tussen Fed en Jekyll Island ontmaskerd (video)
Voormalige opperbevelhebber van Oekraïense leger waarschuwt: Derde Wereldoorlog ‘is officieel begonnen’
Bommetje: nog voordat de 1e prik in Nederland was gezet, bereidde de overheid vaccinatiedrang voor
Mysterieuze UFO boven Siberië maakt veel los op social media
Waarheid over geheime experimenten rond MK-ULTRA onthuld in sensationele nieuwe documenten. Dit materiaal hield de CIA tientallen jaren verborgen
‘Genocide’ in Koersk: ‘Oekraïense soldaten hebben mijn zwangere vrouw gedood, hele dorpen zijn uitgemoord’
Ab Osterhaus lokt boze reacties uit: ‘Alle ongevaccineerden op een eiland zou ideale oplossing zijn’
Wat gebeurde er écht op 7 oktober? Ongemakkelijke vragen over Israëls ‘Hannibal-richtlijn’