Op nieuwjaarsdag werden in de Verenigde Staten twee aanslagen gepleegd. Een man reed op Bourbon Street in New Orleans met een pick-uptruck met IS-vlag in op een menigte en doodde zeker 15 mensen. In Las Vegas explodeerde een Tesla Cybertruck buiten een Trump-hotel.
Vreemd genoeg stonden de stalen barricades die moeten voorkomen dat auto’s Bourbon Street in kunnen niet op hun plek.
Drie mensen
Daarnaast zei de FBI in eerste instantie dat op camerabeelden drie mensen waren te zien die explosieven in het French Quarter in New Orleans plaatsten.
Er zijn ook diverse verbanden tussen de aanslag in New Orleans en de explosie van de Cybertruck. De twee daders van de aanslagen hadden bijvoorbeeld allebei in het leger gediend en hun wagens gehuurd via dezelfde app.
Andere verdachten
De FBI en de politie van New Orleans kondigden aan dat waarschijnlijk andere verdachten betrokken waren bij de aanslag.
Volgens de Amerikaanse minister van Binnenlandse Veiligheid Alejandro Mayorkas moeten we geen verbanden leggen tussen de twee aanslagen. “Dit stelt niet per se een verband tussen de twee gebeurtenissen vast,” stelde hij in een interview met CNN toen hem werd gevraagd naar de parallellen. “Ik denk dat we nog niet genoeg weten.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.






Clexit komt dichterbij: Steeds meer mensen zien klimaatverandering als hoax
Wob-verzoek over ‘pandemie van de ongevaccineerden’: ‘Er is gegoocheld met cijfers en De Jonge wist dit’
De voedselindustrie misleidt ons
Vijf miljoen Braziliaanse boeren klagen Monsanto aan
Deze drie planten zuiveren de lucht in je huis het best
Kijk: Minister Agema ‘maakt hier zichtbaar hoe ook zij een marionet is van hogere machten’
Ministerie van VWS ontmoedigde uitbreiding van ic’s tijdens coronacrisis: ‘Wanneer komt het volk eens in opstand?
Zo ver gaat de mobiele telefoon-industrie om de schadelijke gevolgen van mobieltjes toe te dekken
De Europese digital ID: Wat is de rol van Nederland in dit angstaanjagende project?