Buitenland

Wat de media je niet vertellen over dodelijke Russische raketaanval op Soemy: ‘Ze gebruikten burgers als menselijk schild’

Help mee door dit met je kennissen op je social netwerk te delen!

Bij een Russische raketaanval op de Oekraïense stad Soemy zijn zeker 32 mensen gedood, beweerde president Zelensky.

Volgens de Oekraïense autoriteiten vuurde Rusland twee ballistische raketten af op de Noordoost-Oekraïense stad, waar mensen bijeenkwamen voor de viering van Palmpasen. Op beelden die Zelensky deelde, is een enorme ravage te zien.

---Lees verder na dit advertentieblokje---

Wat de media verzuimden te vermelden, is dat het Oekraïense leger op dat moment op de bewuste locatie een ceremonie hield waarbij onderscheidingen werden uitgereikt.

Vredesbesprekingen ondermijnen

Volgens voormalig adviseur van de Oekraïense procureur-generaal en oud-diplomaat Andrey Telizjenko organiseert het leger dergelijke bijeenkomsten doelbewust op plekken waar ook veel burgers zijn. Op deze manier proberen de Oekraïners de vredesbesprekingen te ondermijnen, zei hij in gesprek met RT.

Telizjenko zegt te beschikken over informatie waaruit blijkt dat het Oekraïense leger op tal van openbare plekken in Oekraïne, bijvoorbeeld op parkeerplaatsen van winkelcentra in Kiev, bijeenkomsten organiseert met de NAVO.

Menselijk schild

De ex-diplomaat sprak na de aanval met overheidsfunctionarissen uit Soemy en die vertelden hem dat niet alleen het Oekraïense leger aanwezig was bij de ceremonie, maar ook NAVO-personeel.

Ze hebben de burgers gebruikt als menselijk schild, benadrukte Telizjenko. “President Zelensky en de baas van het leger zijn dus verantwoordelijk voor deze aanval, want zij organiseren deze bijeenkomsten.”

Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.

4.9 128 stemmen
Artikel waardering

Interessant

Vind je dit waardevol?
Klik hieronder en deel het op je Socials!
+
Meld je aan op onze gratis PUSH meldingen
Aanmelden
?
+
Volg ons op ons gratis Telegram kanaal
Volg Ons
?
+
Steun ons met een vrijwillige bijdrage
Doneer
?

Robin de Boer

Robin de Boer (1983) heeft Economische Geografie gestudeerd aan de Rijksuniversiteit Groningen. Hij is sinds juni 2014 werkzaam als hoofdredacteur van NineForNews.
Aanmelden
Laat het mij weten wanneer er
guest

51 Reacties
Oudste
Nieuwste Meeste stemmen
Inline Reacties
Alle reacties zien
apyr
apyr
5 dagen geleden

Als je anderen de schuld kunt geven van je wandaden, moet je dat niet laten

Oleu
Oleu
5 dagen geleden

Zelensky liegt dat hij barst, het is totaal anders. De eigen soldaten vluchten en reden over de vrouwen en kinderen, die het niet overleefden.

Tom Poes
Tom Poes
5 dagen geleden

Nee, is niet WAAR, schreeuwt de NPO, de Telegraaf, en de rest van de corrupte pers en media. Oekraïne goed, Rusland slecht. En de grote massa, zal het wel weer slikken!

Dubito
Dubito
5 dagen geleden

De media vertellen vooral dat op het moment van de aanval burgers op weg waren naar de kerk voor een Paasdienst.

Ja, dat komt wel binnen. Je kunt je voorstellen dat de redacties, overmand door dit inderdaad verschrikkelijke gegeven, even die militaire feestbijeenkomst in dat gebouw over het hoofd hebben gezien.

Maar dat gaan ze vast de komende dagen corrigeren. Toch?

Wlliam
Wlliam
5 dagen geleden

De propagandamachine van Zelenski werkt weer op volle toeren, een rat in het nauw maakt gekke sprongen….

Wakkere complotdenker
Wakkere complotdenker
5 dagen geleden

Linksom of rechtsom de Oekraïne, EU, Navo en alle lidstaten willen met letterlijk alle geweld WO3 laten uitbreken. De beïnvloeding van de publieke opinie wijst hier duidelijk op ook in Nederland hebben de ministers die zelf nog geen seconde in militaire dienst hebben gezeten het over sneuvelbereidheid alsof ze zelf veteraan zijn uit elk recent conflict.

Vergis je niet de covid vaccins hebben gewoon te weinig slachtoffers gemaakt om de wereldbevolking uit te dunnen en er zijn nog teveel mensen die doorhebben welke vieze spelletjes er gespeeld worden. hoeveel laboratoria er in de Oekraïne aanwezig zijn, hoe de inlichtingendiensten er een fake regering hebben neergezet ook hier in Nederland is een inlichtingendiensten regering opgetuigd die afspraken maakt met de EU en de Navo die voor de tweede kamer en het volk geheim zijn en dus niet wettelijk getoetst kunnen worden.

jessie nameles
jessie nameles
5 dagen geleden

alles wat een militair doel is mag worden aangevallen in een oorlog . als mensen burger slachtoffers willen zien moeten ze maar ff terug kijken toen ucrainse nazi,s op burger doelen schoten met artilerie gewoon in woonwijken al van af 2014 . ze gebruiken dit als een false flag zoals in buctha of het treinstation dat geraakt werd door een ucrainse raket en op de russen werd afgeschoven . kijk maar niet raar op dat binnenkort een raket aanval komt op een kern centrale . een kat in t nauw maakt rare sprongen en dan heb ik t niet over de russen maar meer over snuifdoos sniflenzky en de navo !!!!!

Rinus
Rinus
5 dagen geleden

Russen zijn niet zo dom als de propaganda media je willen laten geloven, zijn militair ook beter dan wat de Europese dictatuur heeft.

Zhukov
Zhukov
5 dagen geleden

alsof dit nieuws is zwenlinsky doet niet anders
en natuurlijk weer kinderen gebruiken om het nog erger te maken
dit konden we nagaan ze zullen alles doen om de oorlog gaande te houden
en Rusland zwart te maken dat Poetin het geduld op kan brengen
trump moet alle us soldaten terug halen en de cia ook
let op dan is er gauw vrede

kijk dit maar colonel Mc Greoger over hoe het conflict gauw over kan zijn
https://www.youtube.com/watch?v=BG206DPQSgQ

of deze Rus over de eu hoe rutte zei dat rusland zwak is en nu moeten we ons zorgen maken lachen dus
https://www.youtube.com/watch?v=8Er3f2tshxU

of deze oekrainse journalist wat er met het geld gebeurt dat wij geven aan deze corrupte
troep let op wat ze er over zegt
https://www.youtube.com/watch?v=8Er3f2tshxU

Koddebeier
Koddebeier
5 dagen geleden

Zelensky is een onbetrouwbare Nazi liegen en bedriegen kan die als de beste en het domme domme Westen trap er nog steeds in !!

Joop
Joop
5 dagen geleden

Uki.s zijn nazi’s landverraders doden eigen bevolking al sinds 2014 smerige corrupte bende door het westen georganiseerd Brussel rat Rutte en USA met UK pleuris op met je leugens.

Ron
Ron
5 dagen geleden

Zwendellensky de PUPPET van de PEDO ellite.

ludo
ludo
5 dagen geleden

het “leuke” is dat ze nog meer onschuldige als schild kunnen gebruiken, er lopen er nog veel rond!

Charlotte
Charlotte
5 dagen geleden

Verbaasd mij niks!…. Die ZELENSKY is misdaad niet vreemd, en de massa loopt er achter aan ..
Alleen om het vredes proces tegen te werken… Daar werkt natuurlijk de EU ook in mee 💯%🤮🤬

EiKeL366
EiKeL366
5 dagen geleden

Bericht uitgelekt, om 10u uitreiking van onderscheidingen, 11u een kindershow.
De Russen wisten dit en vielen om 10.20u aan.

Deze beelden gebruiken de nazi’s in Oekraïne dan weer als propaganda om zielig te zijn en geld te eisen.

Marcow
Marcow
5 dagen geleden

Gepleegd door de Azov met Schoof en zijn linkse vazallen middels ons geld en wapentuig.

De Duivel heerst in NL en Brussel.

Alleen FvD en BVNL zijn hier radicaal op tegen.

En dit NL volk graast vrolijk door en vinden al die jonge Oekraïnisch erg zielig en laten graag hun kids als schietschijf naar de azov stal brengen.

Marrob BE
Marrob BE
5 dagen geleden

Oekraïne is een corrupte bende.
Trump weet dat en handelt er naar.
Helaas weet Rutte het ook en stuurt staffunctionarissen naar Oekraïne.
Is dus ook corrupt, maar dat wisten we al.

Edward
Edward
5 dagen geleden

Rusland als zondebok, China als zondebok, VS als zondebok,…. het EU tuig heeft keuze genoeg.

jojo
jojo
5 dagen geleden

Het was een “award ceremony of the 117th brigade of troops of Ukraine”.
De 117th brigade met een “triangle’ op hun legervoertuigen zijn de ‘proxy attack dogs’ van de NATO die onder advies en instructie van met name de Britten de Russische Oblast Koersk zijn binnen gerold.
Doel van deze aanval was het ‘veroveren’ van de Koersk-NPP(kerncentrale=vuilebom) om daarmee te onderhandelen met de Russische Federatie. Deze onbezonnen aanval liep uit op een compleet fiasco waarbij veel van de straat geplukte ‘soldaten’ het leven lieten, uit frustratie van de (nato)officieren en neo-nazi Bandaristen zijn er heel veel gewone mensen/burgers vermoord in de dorpjes in Koersk.
De lintjesregen en medaille uitreiking in Sumy van de NATO en neo-nazi officieren is een legitiem militair doel, een ‘decision making centre’ waar de Russische Federatie nog vóórdat de civiele infrastructuur de Kerch-Bridge(Krimbrug) kapot gebombardeerd werd voor gewaarschuwd heeft.
Westerse gelijkgeschakelde media fantaseren er weer op los met hun propaganda.

((en dan ook nog zo dom om met familie en kinderen “feest” te vieren))

Cees
Cees
5 dagen geleden

Afgekeken van HAMAS
Nu nog een stuk schrijven over terugkeer naar de Oekraïne. 80% van het land is veilig.
Gewoon Opdonderen en iedereen die Oekraïne steunden gelijk mee sturen

Jack Schlangen
Jack Schlangen
5 dagen geleden

Zezwenski en de msm media hebben nog nooit gelogen, dus zal dit ook wel waar zijn…

Jantina
Jantina
5 dagen geleden

Hartverscheurend ….. 🙁

Anarchist
Anarchist
5 dagen geleden

De russen doen dat niet, want als ze dat wel gedaan hadden, zoals de Amerikanen altijd doen, was de oorlog allang klaar geweest .

Word door iedereen vergeten

Tom Poes
Tom Poes
5 dagen geleden

Alles om de OORLOGSHITSERIJ van de EUSSR, te ondersteunen. Want de bankgangsters willen wel doorgaan met WINST maken! Oorlog=Verdienmodel!

Recaro
Recaro
5 dagen geleden

Wie nu nog gelooft in die onzin die supernicht Zelensky uitkraamt
Moet zich diep schamen

Nooit Alleen
Nooit Alleen
5 dagen geleden

Waarom wordt Israël aansprakelijk gesteld voor bombardementen op zogenaamde burgerdoelen, terwijl duidelijk is, dat Hamas deze burgers als menselijk schild gebruikt voor wapenopslag en smokkeltunnels, maar als Oekraïne dat doet, is Rusland onschuldig aan de burgerdoden? Is Rusland heilig, ofzo?

malion
malion
5 dagen geleden

Ondertussen was de NAVO ook aanwezig. Rutte was er vast niet bij, of hij zat al in een schuilkelder. Nu heeft hij nog meer bloed aan zijn handen. Je zult maar Mark Rutte heten en de baas van de Navo zijn!

roro 237
roro 237
5 dagen geleden

Mensen staan nu te gillen van boosheid…………terwijl dit maar dan nog 100x erger iedere dag gebeurd in Gaza!

M@®©
M@®©
5 dagen geleden

Ons westerlingen is door onze reguliere media altijd wijs gemaakt dat de Russen voorgelogen en misleid werden door propaganda van hun media, maar wij realiseren ons nog niet genoeg dat wij door onze reguliere media met dezelfde tactiek van leugens en propaganda worden bestookt.
De Russen zijn als een slag verder, die zijn zich ervan bewust. Wij westerlingen niet.
De westerse reguliere media wijst heel hard naar de Russen, om de aandacht af te leiden van hun eigen wandaden.

Alena
Alena
5 dagen geleden

Menselijke schilden? Zelfde trucje gebruikt hamas ook!

Wakkere Wandelaar
Wakkere Wandelaar
5 dagen geleden

Weet u ik vind dat de meesten om mij heen Putin als een beest is en geen greintje mededogen heeft ik weet het is andersom want ik weet wat zelenski is…Wij moeten in de oorlog meegesleurd worden want die Zelenski zie je overal en zou mij niet verbazen dat hij op uitnodiging van Rutte komt in Den Haag …..maar ooit komt alles aan het licht en denk aan Amerika met dhr Bush en bewezen dat die oorlog totaal op leugens was gebaseerd! Maar dan komt het woord ich haben es nicht gewust! Ooooo wat een corrupte land zijn we aan het worden is mijn mening( ha ha nu kan het nog)

Jack
Jack
4 dagen geleden

Ja zo rollen de Oekrie Nazi’s.

Roy
Roy
4 dagen geleden

“Wat de media verzuimden te vermelden, is dat het Oekraïense leger op dat moment op de bewuste locatie een ceremonie hield waarbij onderscheidingen werden uitgereikt”

Is dit dan een excuus of een vrijbrief om aanvallen uit te oefenen op een locatie waar veel burgers/kinderen aanwezig zijn? Vind de woordkeuze die hier in het artikel wordt gebruikt ongepast. Het is een duidelijke oorlogsmisdaad, van russische afkomst..

Back to top button
51
0
We lezen graag je reactie!x