Zes Nederlanders die medische schade hebben opgelopen door de coronaprik hebben een rechtszaak aangespannen tegen onder anderen Bill Gates. Volgens de miljardair is de Nederlandse rechter niet bevoegd om over hem te oordelen.
Vanmiddag wordt Gates verwacht in de rechtbank van Leeuwarden om één en ander mondeling toe te lichten.
Advocatenkantoor Pels Rijcken, door wie de Microsoft-oprichter zich laat bijstaan, doet er geen uitspraken over, meldt het AD. “We willen benadrukken dat de heer Gates zich niet bij laat staan door de landsadvocaat, die ook bij ons in dienst is. Hij heeft een normale advocaat,” aldus een woordvoerder.
Extra beveiliging
Arno van Kessel, één van de advocaten die de vaccinatieslachtoffers vertegenwoordigt, houdt rekening met de komst van Gates. “Er is wat extra beveiliging, hoorde ik,” zei hij tegen de krant.
De rechtbank Noord-Nederland wil geen uitspraken doen over beveiligingsmaatregelen. Bij de rechtbank is volgens een woordvoerder ‘niet bekend’ of Gates komt.
Openbaar
De zitting is openbaar en kan door iedereen worden bijgewoond. De zittingszaal biedt toegang aan een bepaalde hoeveelheid mensen. De opkomst zal vermoedelijk hoger zijn dan het aantal mensen dat kan worden toegelaten tot de zaal.
Gates heeft het recht om zijn standpunt in deze procedure naar voren te brengen, waarna de rechter in kwestie zijn standpunt juridisch zal beoordelen. De zitting gaat om 13.15 uur van start, met aansluitend een persconferentie.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.








Hitler verborg ‘fortuin zó groot dat alle voorgaande piraten- en faraoschatten daarbij verbleekten en amateurwerk leken’
Boliviaanse actrice maakt schokkende videobeelden in Syrië die in schril contrast staan met de nieuwsberichten. Bekijk ze hier
‘Of de minister van Volksgezondheid heeft het IQ van een zwakzinnige, of er is hier sprake van kwade opzet’
#TheatreNotCoup: “Dit lijkt meer op theater dan op een staatsgreep”
Proef op de som: bestaat de fabeltjesfuik van Lubach wel?
Wat zit er echt achter de machtsstrijd in Venezuela? Bekijk dit gesprek
Die man gaat over lijken. Journalist legt uit waarom Frans Timmermans achter tralies moet
Chirurg: ‘Hele grote groep patiënten krijgt chemotherapie voor niks, maar er wordt wel heel veel geld aan verdiend’
EU-commissarissen krijgen half miljoen voor vier maanden werk