Defensie heeft in Gelderland vier locaties in beeld voor een enorme opslag voor NAVO-bommen en munitie. Dorien Brussen woont vlak bij één van die locaties en moet mogelijk haar huis uit. Zo’n locatie betekent namelijk gedwongen verhuizingen.
“Wij voelen ons in de steek gelaten. We begrijpen heus dat Defensie ruimte nodig heeft, maar de manier waarop het nu gaat is wel heel bijzonder,” zegt Dorien. Defensie meldde pas erg laat dat er een informatiebijeenkomst georganiseerd zou worden.
Mogelijkheid van oorlog
In onder meer Dronten, Dalfsen, Weerselo en Zevenaar heeft Defensie locaties op het oog. De gemeenten zien het niet zitten en omwonenden zijn bang dat ze gedwongen moeten verhuizen.
In totaal is 70 hectare nodig. Eén van de belangrijkste redenen waarom Defensie moet uitbreiden, is dat de NAVO zich op de mogelijkheid van oorlog voorbereidt. De locatie moet een goede aansluiting hebben op hoofdwegen, binnenvaart en spoorwegen.
Oorlogshitsers
“Dus nu worden burgers hun huis uitgezet omdat er oorlogshitsers aan de macht zijn die opslagruimtes voor hun wapens nodig hebben?” vraagt gezondheidswetenschapper Yvonne Simons.
Journalist Eric van de Beek reageert: “Elke poging Rusland te verslaan zal leiden tot een allesvernietigende kernoorlog. Dus vanwaar al die munitie? Wat hebben we daar aan? Doe mij de pil van Drion maar. Dan ga je tenminste niet langzaam dood. Of een woning in Rotterdam of nabij Volkel. Dan is het in één klap voorbij.”
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Griezelige nieuwe videoclip Sabrina Carpenter zit bomvol occulte symboliek. Zo worden jonge meisjes gehersenspoeld door de elite
Amerikaanse agenten wassen Mexicaans drugsgeld wit
Studie: Schizofrenie te behandelen met vitamine B
ADHD: Aandoening of gave? Echt of fictief?
Het geheim van gedachtekracht – deel 6 – De snelkoppeling naar meer succes in je leven!
We hebben allemaal tenminste drie ogen
Cannabis van 4200 jaar oud in Gelders graf
Zo kun je succesvol zij-instromen in het onderwijs
Assad: “Er was helemaal geen operatie tegen IS in Syrië. Het was een denkbeeldige operatie”