In Californië is de teelt van industriële hennep gelegaliseerd. Gouverneur Jerry Brown ondertekende daatoe een nieuwe wet.
Beleidsmakers worstelen al sinds 1999 met een voorstel om burgers in de gelegenheid te stellen hennep te telen voor industriële doeleinden.
In de wet wordt het gewas omschreven als de niet-psychoactieve variant van de cannabisplant die niet meer dan drie tiende van een procent THC, één van de psychoactieve bestanddelen in cannabis, mag bevatten.
Biologisch afbreekbare producten
Voorstanders van het wetsvoorstel zeiden dat er jaarlijks 500 miljoen dollar (370 miljoen euro) omgaat in de hennepindustrie, die jaarlijks met 10 procent groeit.
In negen andere Amerikaanse staten en 30 landen is de teelt van industriële hennep legaal. De plant kan onder meer worden gebruikt voor voedsel, kleding, papier, brandstof en andere biologisch afbreekbare producten.
Pesticiden
Voor hennep is minder water nodig dan voor maïs en de plant kan worden geteeld zonder gebruik te maken van herbiciden of pesticiden. Eerdere wetsvoorstellen werden tot vier keer toe tegengehouden door drie verschillende gouverneurs. Zij waren bezorgd dat de federale overheid zou ingrijpen omdat industriële hennep op nationaal niveau niet wordt onderscheiden van cannabis.
De Amerikaanse minister van Justitie Eric Holder heeft echter gezegd dat de federale overheid zich niet zal bemoeien met staten die het bezit van cannabis toestaan.
Bron: Sfbg.com
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Poetin doet meesterzet en zet president Obama wéér op het verkeerde been
Ex-Pfizermedewerker waarschuwt: ‘Er is iets heel ergs gaande’
“Ik kwam erachter dat we als burger helemaal niets weten over orgaandonatie”
Amerika wilde atoombom op maan gooien. Werden ze tegengehouden door aliens?
Experts verdeeld over ‘bouwwerk van beschaving die zijn tijd ver vooruit was’
Eerste DNA-bewijs voor bestaan van yeti?
Nederlaag voor Monsanto: Schotland verbiedt alle genetisch gemodificeerde gewassen
Kabinet trekt 100 miljoen uit voor Oekraïense boeren: ‘We worden geregeerd door uitschot van ergste soort’
Verontwaardigde reacties na arrestatie Willem Engel: ‘Het regime Rutte zet de volle aanval in’