Eerder deze maand stelde een ‘donut-steen’ op Mars wetenschappers voor raadsels. De steen is wit met een rode donkere plek in het midden.
Het is niet duidelijk waar de steen vandaan komt en experts stellen dan ook dat zij ‘volledig in de war zijn’ door de vondst. Enkele dagen eerder lag de steen er namelijk nog niet.
De steen bestaat uit zwavel en magnesium. Ook zit er tweemaal zoveel mangaan is als al het andere dat is onderzocht op Mars. Wetenschappers hebben nog nooit zoiets gezien en weten niet wat het moet betekenen.
Levensvorm
De Amerikaanse schrijver en wetenschapper Rhawn Joseph heeft nu een rechtszaak aangespannen tegen de NASA. Hij stelt dat de witte steen die door de Marswagen Opportunity is gevonden een levensvorm moet zijn. Joseph wil de NASA en directeur Charles Bolden dwingen de steen nauwkeurig te gaan onderzoeken.
Op 8 januari jongstleden fotografeerde de Marsrover een witte steen, die er twee weken daarvoor nog niet lag. De ruimtevaartorganisatie denkt dat de steen afkomstig is van een meteoriet of dat een wiel van de Marswagen het brokje heeft verplaatst en omgedraaid. Volgens Joseph is het geen steen, maar ‘groeide de levensvorm tot hij kon worden gezien’. In de aanklacht staat dat de steen een paddenstoelachtige schimmel is die we op aarde kennen als een apothecium.
Onverklaarbaar
Joseph, zelf betrokken bij het tijdschrift Journal of Cosmology, wil dat de NASA ‘het vermeende biologische organisme van dichtbij fotografeert en op een wetenschappelijke manier onderzoekt’.
Joseph noemt het onverklaarbaar, onachtzaam en bizar dat de NASA geen foto’s van dichtij, microscopische foto’s of hoge resolutie foto’s wil maken van de witte steen.
Bron: News.com.au
Gerelateerd:
- Marsrover Curiosity fotografeert ‘Marsrat’
- Wetenschappers: Mars kan op dit moment bewoonbaar zijn
- Mysterieuze steen verschijnt bij Marsrover
- Gerucht: leven gevonden op Mars
- Er was warm water op Mars
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Waarom de halve wereld kijkt naar een serie die veel vragen oproept over het Amerikaanse rechtssysteem
Wat je moet weten over non-binaire Bram die tijdens NOS-debat clashte met Baudet
Media zijn niet te vertrouwen en deze hoogleraar legt hier uit waarom je alternatieve nieuwsbronnen moet volgen
Aartsbisschop: de historische strijd tussen Goed en Kwaad nadert het eindstadium
‘Triest’ vaccinatiespel in NRC wekt wrevel: ‘De makers moeten zich schamen’
Hierom spelen gedragspsychologen een cruciale rol bij de grote klimaathoax, net als tijdens corona
Russische ambassade haalt hard uit naar Nederland na levering Toyota Hilux-pick-uptrucks aan Oekraïne: ‘Terroristen’
9/11 was alleen mogelijk door actieve betrokkenheid van de Amerikanen zelf. Waarom er een nieuw en onafhankelijk onderzoek moet komen
500+ vooraanstaande wetenschappers tekenen petitie tegen Darwins evolutietheorie. Hier leggen ze uit waarom