Het aantal Nederlanders in armoede zal flink stijgen als het demissionaire kabinet niet op tijd ingrijpt, waarschuwt het Centraal Planbureau.
De verwachting is dat zonder nieuw beleid het aantal Nederlanders in armoede volgend jaar groeit naar 5,7 procent, bijna een procentpunt meer dan nu. Dat komt deels doordat er een eind komt aan maatregelen tegen de hoge energieprijzen.
Om de armoede tegen te gaan, is structureel beleid nodig. Het kabinet moet wel geld vinden voor deze maatregelen door te bezuinigen of belastingen te verhogen.
Zinloze oorlog
Eerste Kamerlid Bastiaan van Apeldoorn (SP) merkt op: “Dit kabinet zou de kinderarmoede per 2025 halveren, maar voorlopig neemt het aantal kinderen dat in armoede opgroeit alleen maar toe, terwijl we in totaal richting een miljoen armen gaan. Een miljoen! In ons rijke land. Na 13 jaar VVD-beleid.”
“Onze regering geeft miljarden aan Oekraïne voor een zinloze oorlog, tientallen miljarden aan het uitkopen (= vernietigen) van onze boeren en honderden miljarden aan het absurde klimaatbeleid. Ondertussen neemt de armoede toe. Eindig deze waanzin,” zegt Tweede Kamerlid Pepijn van Houwelingen (FVD).
Nederland is één van de leiders
Zaterdagavond bedankte de Oekraïense president Zelensky Nederland nog voor alle steun aan zijn land. “Over het algemeen is Nederland één van de leiders op het gebied van defensiesamenwerking met Oekraïne, op het gebied van politieke samenwerking,” zei de president.
“Ik dank het Nederlandse volk daarvoor. Dank jullie allemaal. Mark, bedankt,” aldus Zelensky.
Nederland stelt dit jaar 2,5 miljard euro beschikbaar voor steun aan Oekraïne.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Kabinet van Rutte vindt het helemaal prima dat Nederlanders honger lijden en in de kou zitten
‘Schokkend’ filmpje: DPG Media ‘vertelt op arrogante toon hoe abonnees van kranten actief misleid worden’
China aan de Noordzee: waarom de Europese digitale identiteit ‘levensgevaarlijk’ is
Onderzoek in Nederland naar sterfgevallen na vaccinatie, hoorzittingen op 22 mei
Het grote geld: 5 vragen over ebola
Gegijzeld, vastgebonden en bedreigd: Meisje (17) dat gedwongen werd tot chemotherapie vertelt haar verhaal
Pepijn van Houwelingen moet op 7 oktober voor de meervoudige strafkamer verschijnen: ‘Absurde aanklacht’
Muesli-liefhebbers opgelet: Ontbijtgranen zitten vol hormoonverstorende pesticiden
Indiase ruimtevaartorganisatie ontdekt onbekende organismen in atmosfeer. Zijn ze buitenaards?