De gedachte dat Rusland is gezind op uitbreiding en ook een NAVO-land zou willen aanvallen is ‘onzin’. Dat heeft president Poetin woensdag gezegd in een interview met de internationale pers tijdens een economisch forum in Sint-Petersburg.
“Er is geen reden om te zoeken naar enige imperialistische ambities van ons. Die zijn er niet,” benadrukte Poetin. “Er is geen reden om te zoeken naar iets wat er niet is. Maak geen beeld van Rusland als vijand.”
Putin called claims about the Russian Federation’s desire to attack NATO bullshit
“They came up with the idea that Russia wants to attack NATO. Have you gone completely crazy?! Stupid in general, like this table?! Who came up with this?! This is nonsense, you know! Bullshit!” pic.twitter.com/T6fcKsXv8o
— 𝑐ℎ𝑖𝑙𝑙𝑖𝑛𝑜𝑖𝑠 (@chiIIum) June 5, 2024
Het is onzin, het is flauwekul
Ze hebben het idee bedacht dat Rusland de NAVO wil aanvallen. Zijn jullie gek geworden? Zijn jullie zo dom als het achtereind van een varken? Wie heeft dit verzonnen? Het is onzin, het is flauwekul, aldus de president.
Poetin zei ook dat het dodental onder Oekraïense militairen vijf keer hoger ligt dan bij de Russische krijgsmacht. Hij liet zich ontvallen dat 50.000 Oekraïense slachtoffers per maand een ‘zeer conservatieve’ schatting is.
Doodgemarteld
Daarnaast verwacht hij niet dat een eventuele overwinning van Trump bij de presidentsverkiezingen veel zal veranderen in de relatie met de Verenigde Staten. “Over het algemeen is er geen verschil tussen Biden en Trump,” zei hij.
Poetin vraagt zich wel af waarom de Amerikaanse overheid geen onderzoek doet naar de dood van de Amerikaanse journalist Gonzalo Lira, die ‘in de gevangenis is doodgemarteld door het regime in Kiev’.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





“Wat boezemt de gevestigde Europese politieke orde de meeste angst in? Democratie”
Belgische politie gaat met Kerst langs deuren om coronaregels te handhaven
Video: Journalist reist af naar Moskou om te kijken hoe erg de sancties ‘erin hakken’
Wie was de graaf van Saint-Germain?
Zelensky laat bom vallen: ‘Er zijn mensen in het Westen die een lange oorlog niet erg vinden’
Overlevende schietpartij Las Vegas die plotseling is overleden zei dat veel dingen niet kloppen. Dit is haar verhaal
Schikkingsvoorstel neergelegd bij Karim Aachboun en Rutte: ‘Ik zou dan niets over Demmink-doofpot mogen publiceren’
Wéér een complottheorie die waarheid wordt en wederom is het Thierry Baudet die de vraag stelt
Parlementslid krijgt een wel heel opmerkelijke uitnodiging