Voormalig minister Annemarie Jorritsma (VVD) vindt het ‘heel, heel jammer’ dat PVV-minister van Economische Zaken Beljaarts niet op het World Economic Forum in Davos is. “De VVD’ers zijn er tenminste,” zei ze in Goedemorgen Nederland.
Jorritsma, die ook vicepremier was, begrijpt niet dat bewindspersonen van PVV en BBB niet naar de jaarlijkse bijeenkomst gaan. “Het WEF is totaal niet schimmig!” beweerde ze. “Het zijn geen achterkamertjes.”
Eerder kondigde PVV-leider Wilders aan dat zijn partij geen mensen naar het WEF stuurt. BBB-Kamerlid Henk Vermeer zei dat hij bedenkingen heeft bij de top.
Bijeenkomst van reptielen
“Het kost hem meer om er niet te zijn dan om er wel te zijn,” zei Jorritsma, die zelf als minister van Economische Zaken meerdere keren afreisde naar Davos, over Beljaarts.
Ze onthulde dat ze een bijeenkomst bijwoonde met Bill Gates: “Heel interessant om daar een beetje naar te luisteren.”
“En ik liep ook een keer toevallig vlak langs Bill Clinton,” voegde de ex-minister toe.
Volgens Jorritsma beweren complotdenkers dat het ‘een bijeenkomst van reptielen’ is.
Wakker worden met Annemarie Jorritsma die on screen uit haar Tena-slip drijft wanneer ze vertelt over haar WEF avonturen met Bill Gates en Bill Clinton.
Dat zijn dus twee billen en Annemarie Jorritsma in één item. Bedankt @WNLVandaag pic.twitter.com/NffCvFylDi
— widtvoet (@widtvoet) January 21, 2025
Musk
“Je hoort ook je tegenstanders, niet alleen je medestanders,” zei ze. “Je hoort ook geluiden dat je denkt: ‘Die zijn echt knettergek geworden’. Ik denk als ik Elon Musk daar tegen was gekomen dat ik dat al eerder had gevonden dan nu.”
Ze zou overigens graag zien dat Musk definitief van de aardbodem verdwijnt. Dat lijkt haar ‘een heel goed idee’.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Alle ‘complottheorieën’ over corona komen uit: welke verschrikkingen staan ons nog meer te wachten?
Reuzen uit vergane tijden
Spaanse ministerie van Defensie geeft schat aan informatie vrij over UFO’s
Oud-politieagent eist dat Telegraaf artikel over Bodegravenzaak rectificeert: ‘Ik laat het er niet bij zitten’
Van asbest tot koolmonoxide: 6000 gevaarlijke chemische stoffen in de verpakking van je voedsel
Epidemioloog: ‘meer dan 70 procent van de mensheid heeft een chemische lobotomie ondergaan, vermomd als vaccinatie’
Man met ‘ongeneeslijke’ kanker genezen door honing en kruiden
Epstein-files: ‘Zelensky betrokken bij handel in vrouwen en kinderen vanuit Oekraïne’
‘Onvoorstelbaar hoe oorlogshitsers als Jan Paternotte bereid zijn andermans kinderen te laten sneuvelen’