In moeilijke tijden is één van de belangrijkste opdrachten van een leider het verschil tussen goed en kwaad scherp te blijven zien. En dan de juiste keuzes maken. Dat schreef VVD-leider Dilan Yesilgöz woensdag op X.
Oekraïne is een soeverein land dat bruut werd binnengevallen door dictator en agressor Poetin, aldus Yesilgöz.
“President Zelensky, een democratisch gekozen leider, en de Oekraïners vechten sindsdien niet alleen voor hun eigen vrijheid, maar ook voor die van ons. De veiligheid van Nederland en Europa staat hier op het spel. Wij steunen Oekraïne vol in deze strijd en blijven dat doen. Deze oorlog mag niet lonen voor Poetin,” vindt ze.
Tijd voor realisme
De VVD-fractievoorzitter wordt overstelpt met kritiek. “En toen kwam er een olifant met een grote snuit en blies het hele verhaaltje uit,” reageert FVD-fractiemedewerker Annelies Strikkers.
“Blijven volharden in dit sprookjesverhaal van een Poetin die ‘zomaar’ Oekraïne aanviel en door zou willen stoten naar de rest van Europa is echt niet meer vol te houden. Tijd voor realisme,” stelt Strikkers.
Leugens van Nederlandse regeringen
Huisarts Els van Veen voegt toe: “Door deze leugens van Nederlandse regeringen en mainstreammedia is de oorlog begonnen. Ik ben blij dat jullie buitenspel zijn gezet door Amerika en dat Rusland en Amerika nu samen zaken doen. Met dank aan jullie leugens wordt Europa steeds verder de afgrond ingestort.”
Fractievoorzitter van FVD in Hengelo Brian Geertshuis trekt fel van leer. “Dilan, stop met deze krankzinnige onzin. Oekraïne vecht niet voor ons. Maar voor de oorlogshongerige warlords in Brussel.”
De voormalige hoofdagent heeft nog een tip voor haar: “En zou u willen aanraden eens een Google-zoekopdracht uit te voeren. Zal u even op weg helpen: Odessa 2014. Graag gedaan!”
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.







Superfood van 2015: zuurkool
Europarlementariërs waarschuwen voor gevaren digitale euro: ‘Stoppen met dit project!’
‘Knip- en plakwerk’ leidt tot aangifte tegen Gideon van Meijeren: ‘Veelzeggend dat deze bewering ophef veroorzaakt’
De Jonge opnieuw betrapt op doodzonde: ‘Aftreden en zeker niet terugkeren als minister in nieuw kabinet’
KLM-piloot wil dat het regeringsvliegtuig aan de ketting wordt gelegd en dit is de reden
Dit is de echte reden waarom Washington Assad weg wil hebben
Unieke vondst verandert mogelijk wat we weten over de Maya’s
Memo: ‘Vaccinweigeraars’ als psychiatrisch ziek bestempelen en medicatie geven
D66-leider Jetten wil een Europees leger: ‘Dit zijn uiterst zorgwekkende uitspraken’